Բաքվում մի խումբ անձինք մտադիր էին ահաբեկչություն իրականացնել հոկտեմբերի 28-ին կայանալիք ընդդիմության հանրահավաքում: Խումբը վնասազերծվել է: Այդ մասին հայտարարություն է տարածել երկրի Անվտանգության պետական ծառայությունը;
«Պարզվել էր, որ Ադրբեջանի սահմաններից դուրս գործող կրոնական ծայրահեղական կազմակերպությանը ենթարկվող մի խումբ անձինք ահաբեկչական գործողություններ իրականացնելու նպատակով ինքնաշեն պայթուցիկ էին պատրաստել և փորձարկել Բաքվի արվարձանում՝ Լոկբատան ավանի տարածքում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ, գրում է ՏԱՍՍ-ը:
Նշվում է, որ նրանք մտադիր էին ահաբեկչությունն իրականացնել հոկտեմբերի 28-ին ընդդիմության հանրահավաքում:
«Հոկտեմբերի 25-ին խմբի անդամները՝ Ալեկբերով Բախտիյար Մամեդսադիգ օղլուն, Մասիմլի Անար Մեհման օղլուն և Հուսեյնլի Ջավիդ Հուսեյն օղլուն դիմադրություն են ցուցաբերել և կրակ բացել հրազենից: Պատասխան կրակով խմբավորման անդամները ոչնչացվել են», -ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Спецслужбы Азербайджана обезвредили группу лиц, которые готовились совершить теракт на митинге оппозиции в Баку 28 октября. Об этом говорится в сообщении, распространенном отделом общественных связей Службы госбезопасности (СГБ) страны.
«СГБ было установлено, что группа лиц, подчинявшихся религиозно-экстремистской террористической организации, действующей за пределами Азербайджана, с целью совершения терактов кустарным способом изготовила взрывные устройства и испытала их на территории поселка Локбатан (близ Баку)», – говорится в сообщении, пишет ТАСС.
В нем также отмечается, что члены группировки договорились о совершении терактов на митинге оппозиции, который должен состояться 28 октября в Баку.
«В ходе проведенной 25 октября спецоперации члены преступной группировки – Алекберов Бахтияр Мамедсадыг оглу, Масимли Анар Мехман оглу и Гусейнли Джавид Гусейн оглу оказали сопротивление и открыли огонь из огнестрельного оружия. Ответными мерами оперативная группа, использовав служебное оружие, уничтожила членов группировки», – подчеркивается в сообщении.