ԱՄՆ-ում գարեջուր կարտադրեն մարիխուանայի հավելումով: Ամերիկյան շուկայում Corona գարեջրի դիստրիբյուտոր հանդիսացող Constellation Brands ընկերությունը գնում է Կանադայում կանեփ արտադրող Canopy Growth ընկերության բաժնետոմսերի 9,9 տոկոսը: Այդ մասին հայտնում է Constellation մամուլի ծառայությունը:
Գործարքի գումարը 191 մլն դոլար է: Constellation-ը մտադիր է իր տեղը գրավել հեռանկարային շուկայում: Ընկերությունում կարծում են, որ ապագայում մարիխուանան կօրինականացվի ԱՄՆ ամբողջ տարածքում:
«Մեր ընկերության հաջողությունը նախնական փուլում սպառողական միտումներն ի հայտ բերելու մեջ է»,-ասել է ընկերության ղեկավար Ռոբ Սանդսը, գրում է Lenta.ru-ն:
Հունվարին ArcView Market Research հետազոտական խումբը հաշվետվություն էր հրապարակել, որի համաձայն ԱՄՆ և Կանադայի բնակիչները 2016-ին ծախսել են 53,3 մլրդ դոլար մարիխուանա գնելու համար՝ ներառյալ օրինական գնումները բուժնպատակներով:
Մարիխուանայի օգտագործումը բժշկական նպատակներով օրինականացված է մի քանի երկրներում՝ Իտալիայում, Չեխիայում, ԱՄՆ 26 նահանգում:

В США наладят выпуск напитков с добавлением марихуаны — компания Constellation Brands, дистрибьютор пива Corona на американском рынке, покупает 9,9 процента канадского производителя конопли Canopy Growth. Об этом сообщает пресс-служба Constellation.
Сумма сделки составляет 191 миллион долларов. Constellation рассчитывает закрепиться на перспективном рынке. В компании считают, что в будущем марихуана будет легализована на всей территории США.
«Успех нашей компании заключается в выявлении потребительских тенденций на ранней стадии», — сказал глава Constellation Роб Сандс, пишет Lenta.ru.
В январе исследовательская группа ArcView Market Research опубликовала отчет, согласно которому жители США и Канады потратили в 2016 году 53,3 миллиарда долларов на приобретение марихуаны, включая легальные покупки в медицинских целях.
Употребление марихуаны в медицинских целях легализовано в ряде европейских стран (Италия, Чехия), а также в 26 штатах США. В других государствах, в частности в Португалии и Австрии, действуют правила, декриминализирующие оборот каннабиса, — допускается его употребление в специальных кафе, выращивание конопли в небольших количествах не преследуется.