ԱՄՆ դատախազությունը մեղադրանք է ներկայացրել Իրանի քաղաքացի Բեհզադ Մեսրիին՝ HBO հեռուստաալիքի ցանցի վրա հաքերային հարձակման և «Գահերի խաղը» սերիալի սցենարի արտահոսքի համար:
BBC-ի փոխանցմամբ, ամերիկացի իրավաբան Յուն Քիմը հայտարարել է, որ հարձակումն իրականացվել է Իրանից: «Չնայած ԱՄՆ-ի իրավապահները նրան չեն կարող ձերբակալել, միևնույն է՝ նա ստիպված է առերեսվել հանգամանքների հետ: Նա երբեք չի կարողանա լքել Իրանի սահմանները՝ առանց ձերբակալվելու մտավախության»,-ասել է նա:
2017-ի մայիսին HBO-ի ցանցը հաքերային հարձակման ենթարկած Մեսրին աշխատում է Իրանի զինված ուժերում և ամերիկյան կայքերի դեմ տարվող հաքերային արշավների մասնակից է եղել:
Ամերիկյան HBO կաբելային հեռուստաալիքը, որը մի քանի հայտնի հեռուստասերիալ ցուցադրող ընկերություն է, հաքերային հարձակման էր ենթարկվել նաև օգոստոսին։ «Գահերի խաղի» 7-րդ եթերաշրջանի չորրորդ սերիան նախատեսվածից շուտ էր հայտնվել համացանցում, ավելի ուշ ցանցում էր հայտնվել նաև 5-րդ սերիայի սցենարը:
Գողացվել էր 1,5 տեռաբայթ տեղեկատվություն, այդ թվում՝ «Համար 104 սենյակի» ու «Ֆուտբոլիստների» դեռևս չցուցադրված մի քանի սերիա։ Հեռուստաալիքն ընդունել էր միայն հարձակման փաստը՝ պաշտոնապես չհաստատելով տեղեկատվության արտահոսքի մասին լուրերը:

Следствие по делу о взломе серверов компании HBO, в результате которого были украдены не вышедшие серии «Игры престолов» и других сериалов телекомпании, а также конфиденциальные данные сотрудников, предъявило обвинения гражданину Ирана в совершении данного преступления.
По версии следствия, Бехзад Месри сказал HBO, что украл 1,5 терабайта данных , и пригрозил опубликовать всю информацию, если компания не выплатит ему $5,5 млн в биткоинах, позже увеличив сумму до $6 млн, пишет BBC.
Следствие отмечает, что Месри является членом связанной с Ираном хакерской группировки Turk Black Hat Security, и ранее работал на иранскую армию, помогая ей в совершении киберопераций.
Среди прочего, Месри удалось похитить конфиденциальные видеофайлы с неопубликованными эпизодами оригинальных телевизионных программ канала HBO – Barry, Ballers, Curb Your Enthusiasm, Room 104, The Deuce, сценарии и резюме сюжетов неопубликованных программ, конфиденциальную контактную информацию об актерах и съемочных группах, имейлы по крайней мере одного сотрудника HBO, финансовые документы, данные доступа к страницам канала HBO в социальных сетях.