Նոյեմբերի 22-ին Թբիլիսիում ավարտվել է ավելի քան 20 ժամ տևած հատուկ գործողությունը: Արդյոււնքում սպանվել է հանցավոր խմբի 3 անդամ, մեկը՝ ձերբակալվել է: Այդ մասին հայտնել է Վրաստանի Պետական անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչ Նինո Գիորգոբիանին:
«Հանցավոր խմբի անդամները Վրաստանի քաղաքացիներ չեն, նրանց հետևել են վերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում»,-ասել է նա, գրում է Deutsche Welle-ն:
Հատուկ գործողության արդյունքում սպանվել է հատուկ նշանակության ուժերի մեկ աշխատակից, 2-ը՝ վիրավորվել: Բացի այդ վիրավորվել է Վրաստանի ՆԳՆ 2 աշխատակից, հայտնել է Գիորգոբիանին:
Հատուկ գործողությունը Թբիլիսիի Իսանիի շրջանում անցկացվվում էր նոյեմբերի 21-ի երչեկոյյից: Ըստ որոշ ԶԼմ-ների, հատուկ նշանակության աշխատակիցների վրա կրակած մարդիկ ահաբեկչական կազմակերպության անդմաներ են: Ըստ ԶԼՄ-ների, կասկածյալները չեչեններ են, որոոնք ապօրինի ճանապարհով են Վրաստան մուտք գործել:

23 Ноябрь 2017 - 06:51 AMT
В Тбилиси 22 ноября завершена продолжавшаяся более 20 часов спецоперация. В результате убиты трое членов преступной группы и один задержан. Об этом сообщила представитель Службы государственной безопасности (СГБ) Грузии Нино Гиоргобиани.
«Члены преступной группы не были гражданами Грузии, наблюдение за этими лицами велось в последние несколько недель», – сказала она, пишет Deutsche Welle.
В ходе спецоперации погиб один сотрудник спецназа СГБ и двое получили ранения. Кроме того, ранения получили двое сотрудников МВД Грузии, сообщила Гиоргобиани.
Спецоперация на улице монаха Габриэла Салоса в Исанском районе Тбилиси проводилась с вечера 21 ноября. По данным некоторых СМИ, обстрелявшие спецназ люди подозреваются в принадлежности к террористической организации. По данным СМИ, подозреваемые в терроризме являются чеченцами, которые, предположительно, нелегально прибыли в Грузию.