«Միսս Տիեզերք-2017» տիտղոսը նվաճել է Հարավային Աֆրիկայի ներկայացուցիչ Դեմի Լի Նել-Փիթերսը: Այդ մասին հայտարարվել է նոյեմբերի 27-ին Լաս Վեգասում:
Երկրորդ տեղում է Կոլումբիայի ներկայացուցիչ Լաուրա Գոնզալեսը, 3-րդում՝ Դավիան Բենեթը Ճամայկայից, գրում է Deutsche Welle-ն:
Մրցույթի հաղթող Դեմի Լի Նել-Փիթերսը 22 տարեկան է, բիզնես-մենեջմենթ է ուսումնասիրել Հյուսիսարևմտյան համալսարանում: Նա նաև օգնում է կանաց սովորել ինքնապաշտպանվել և պատրաստվում է դերասանուհու կարիերային:
«Որպես «Միսս Տիեզերք» պետք է վստահ լինեք, թե ինչ անձնավորություն եք դուք: Եվ «Միսս Տիեզերքն» այն կինն է, որը բազում վախեր է հաղթահարել, և այդպիսով կարող է օգնել շատ կանանց հաղթահարել իրենց վախերը»,-ասել է Նել-Փիթերսը:
«Միսս Տիեզերք» մրցույթն անցկացվում է 1952-ից: 1996-2015թթ. գեղեցկության մրցույթի անցկացման իրավունքները պատկանել են ԱՄՆ գործող նախագահ Դոնալդ Թրամփին:

Титул «мисс Вселенная» завоевала представительница Южной Африки Деми-Ли Нель-Питерс. Об этом было объявлено 27 ноября в Лас-Вегасе.
Второе место заняла представительница Колумбии Лаура Гонзалес, третье – Давина Бенет из Ямайки, пишет Deutsche Welle.
Победительнице конкурса Деми-Ли Нель-Питерс 22 года, она изучала бизнес-менеджмент в Северо-Западном университете. Нель-Питерс также помогает обучать женщин самообороне и готовится к карьере актрисы.
«Как «Мисс Вселенная» вы должны быть уверены в том, кто вы как личность. И «Мисс Вселенная» – это женщина, которая преодолела многие страхи, и тем самым она может помочь многим женщинам справиться со своими страхами», – сказала Деми-Ли Нель-Питерс.
Конкурс «Мисс Вселенная» проводится с 1952 года. С 1996 по 2015 годы конкурс красоты принадлежал нынешнему президенту США Дональду Трампу.