ՌԴ Չելյաբինսկի շրջանի Կոպեյսկ քաղաքի խորովածանոցի Կարեն անունով սեփականատերը հանել է հայտնի շոումեն Միխայիլ Գալուստյանի պատկերով գովազդային վահանակը, քանի որ Գալուստյանը դիմել էր հակամենաշնորհային ծառայություն և խնդրել, որ գովազդը հեռացվի: Շոումենը նշել էր, որ նա իր համաձայնությունը չի տվել:
Կոպեյսկի խորովածանոցի պատի բանները զարդարում էր Գալուստյանի լուսանկարը, որտեղ նա խոհարարի հանդերձանքով և լայն ժպտալով հրավիրում էր խորոված ու շաուրմա համտեսել:
Ըստ խորովածանոցի սեփականատերի, միջադեպն «ինչ-որ ինտրիգների պատճառ է»: «Ես ուր, Գալուստյանն՝ ուր: Նշանակում է, նրան ինչ-որ մեկը պատմել է փոքր քաղաքի խորովածանոցի մասին»,-ասել է ձեռներեցը,գրում է «Կոմսոմոլսկայա պրավդա. Չելյաբինսկ»-ը:
Հաստատության .տերը Գալուստյանի լուսանկարն էր տեղադրել, քանի որ հարգում է իր հայրենակցին: «Նա միշտ է ինձ դուր եկել: Ես հայ եմ, նա հայ է: Հաճելի է, որ նրա նման տաղանդավոր մարդիկ ունենք»,-ասել է Կարենը:
ՌԴ Հակամենաշնորհային դաշնային ծառայությունը կարող է պարտավորեցնել խորովածանոցի տիրոջը տուգանք վճարել, իսկ Գալուստյանը՝ բարոյական վնասի հատուցում պահանջել:

Владелец шашлычной в Копейске (Челябинская область) по имени Карен убрал рекламный плакат с изображением шоумена Михаила Галустяна после того, как бывший КВНщик обратился в антимонопольную службу и потребовал убрать рекламу, потому что «добро» на это он не давал.
Баннер на стене шашлычной в Копейске украшала фотография Галустяна. Он был изображен в поварском одеянии и, широко улыбаясь, приглашал отведать шашлык и шаурму на углях.
По словам хозяина шашлычной, инцидент произошел из-за «каких-то интриг». «Где я и где Галустян. Значит, ему кто-то рассказал о маленькой шашлычной в небольшом городке», — отметил предприниматель, пишет «Комсомольская правда Челябинск».
Хозяин кафе разместил изображение артиста потому, что уважает своего земляка. «Он мне всегда нравился. Я армянин, он армянин. Было приятно, что есть у нас такие талантливые люди», — отметил Карен.
Федеральная антимонопольная служба (ФАС) может обязать хозяина кафе выплатить штраф, а Михаил Галустян — потребовать компенсацию морального вреда и убытков, отмечает издание. Это связано с тем, что владелец шашлычной прилично сэкономил, не заключив с артистом официальный договор.
27 ноября управление ФАС по Челябинской области сообщило, что в ведомство обратился Галустян. Он пожаловался на несанкционированное использование своего изображения в рекламе заведения быстрого питания.