Նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Թալինի, Մարալիկի, Արթիկի, Գյումրու, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի և Աբովյանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ – տեղ մերկասառույց է:
Անվտանգ երթևեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին շուրջօրյա կատարում են մաքրման և աղով, ավազով մշակման աշխատանքներ, հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը:
Վթարներից, պատահարներից, խցանումներից և արտակարգ իրավիճակներից խուսափելու նպատակով նախարարությունը վարորդներին հորդորում է երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:

29 Ноябрь 2017 - 06:54 AMT
29 ноября, по состоянию на 10:00 (по Еревану), закрытых и труднопроходимых трасс на территории Армении нет. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
В Котайкской и Ширакской областях, городах Талин и Апаран Арагацотнской области, Арагаце, городе Спитак Лорийской области идет снег.
Днем 30 ноября, а также 1 и 3 декабря на территории Армении прогнозируется погода без осадков. Во второй половине дня 29 декабря, а также ночью 30 декабря в большинстве регионов республики ожидаются осадки.
МЧС Армении рекомендует водителям отправляться в области на автомобилях, оборудованных исключительно зимними шинами. По данным департамента ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для проезда всех видов транспортных средств.