Ամերիկյան Time պարբերականի ընթերցողներն օնլայն քվեարկության արդյունքում 2017-ի«Տարվա մարդ» են ընտրել Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ արքայազն Մուհամեդ բեն Սալմանին: Արքայազնի օգտին է քվեարկել ընթերցողների 24%-ը:
Դեկտեմբերի 6-ին ամսագիրը կհայտարարի «Տարվա մարդ» տիտղոսի արժանացած մարդու անունը:
Նոյեմբերին Սաուդյան Արաբիայի թագավորի և թագաժառանգ արքայազնի կողմից ստեղծված հակակոռուպցիոն հանձնաժողովի հրամանով կալանավորվել էր 11 արքայազն, ինչպես նաև գործող ու նախկին նախարարներ՝ իշխանական օղակներում կոռուպցիայի դեմ ուղղված արշավի շրջանակում: Ավելի ուշ հայտարարվել էր, որ ընդհանուր առմամբ ձերբակալվել և հարցաքննվել է մոտ 210 մարդ:
Երկրորդ տեղում #MeToo արշավի մասնակիցներն են, որոնք պատմել են, որ սեռական ոտնձգությունների զոհ են դարձել: Նրանք ստացել են քվեարկողների 6%-ի ձայնը: Ձայների 5%-ով երրորդ տեղը կիսել են ամերիկացի ֆուտբոլիստ Քոլին Կապերնիկը, «ՌԴ-ի գործով» ԱՄՆ հատուկ դատախազ Ռոբերտ Մյուլերը և «Երազողները» (Dreamers)՝ երիտասարդները, որոնց ԱՄՆ են բերել անօրինական ճանապարհով եկած նրանց ծնողները:
2016-ին ընթերցողների քվեարկության արդյունքներով տարվա մարդ էր դարձել Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին:

Наследный принц Саудовской Аравии Мухаммед ибн Салман Аль Сауд победил в онлайн-голосовании среди читателей американского издания Time. Человеком года его назвали 24% аудитории издания.
6 декабря издание огласит имя ставшего «Человеком года».
На втором месте оказались участники движения #MeToo, которые на протяжении года рассказывали о том, как стали жертвами сексуального насилия. Они набрали 6% голосов в рейтинге Time. Третье место разделили спецпрокурор США по делу России Роберт Мюллер, футболист Колин Каперник и «мечтатели» — молодые люди, нелегально прибывшие в США вместе со своими родителями.
В 2016 году первое место по версии читателей издания занял премьер-министр Индии Нарендра Моди. Тем не менее редакция остановила свой выбор на президенте США Дональде Трампе.