Հարավային Կորեայի կառավարությունը դեկտեմբերի 6-ին պաշտոնապես 2018-ի պաշտպանական ոլորտի բյուջեում գումար է նախատեսել Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինի ոչնչացման համար: Միջոցները կհատկացվեն Հյուսիսային Կորեայի ղեկավարության «գլխատման հատուկ ջոկատի» վարժեցմանը, որի ստեղծման մասին հայտնի դարձավ դեկտեմբերի 1-ին:
Ենթադրվում է, որ ջոկատը մարզվելու է ամերիկյան SEAL Team Six-ի ծրագրով, որին հաջողվեց ոչնչացնել Ուսամա բեն Լադենին: Մինչդեռ 1968-ին նմանատիպ հարավկորեական հատուկ ջոկատի ստեղծումը ողբերգական ավարտ ունեցավ, գրում է «Կոմերսանտը»:
Հատուկ ջոկատի սպառազինման և վարժեցման համար Հարավային Կորեայի ռազմական բյուջեով 340 մլն վոն կամ $310 .000 է նախատեսված: Ջոկատը 1000 անդամ կունենա, որի խնդիրն է լինելու պատերազմի դեպքում գտնել և սպանել Կիմ Չեն Ինին և մյուս ղեկավարներին:
Հատկացված միջոցներով Հարավային Կորեայի իշխանությունները մտադիր են գնել նաև մարտական անօդաչու սարքեր, հետախուզական դրոններ և հաստոցային նռնականետեր, ասել է աղբյուրը երկրի պաշտպանության նախարարությունում:
Նախարարությունը հայտնել է, որ ծախսերը հետագայում կաճեն՝ հանրագումարում մոտ ապագայում հասնելով 26 մլրդ վոնի՝ $24 մլն:
2017-ի ապրիլի 14-ին NBC հեռուստաալիքը հայտարարեց ԱՄՆ հետախուզությունում աղբյուրի վրա հղումով, որ Վաշինգտոնը պատրաստ է հարվածել Հյուսիսային Կորեային, եթե վերջինս հերթական միջուկային փորձարկումն անի:

Правительство Южной Кореи официально заложило в оборонный бюджет на 2018 год расходы на ликвидацию лидера Северной Кореи Ким Чен Ына. Они будут направлены на тренировку и оснащение специального «отряда обезглавливания» северокорейского руководства, о создании которого стало известно 1 декабря.
На оснащение и подготовку спецотряда в бюджете оборонного ведомства Южной Кореи заложено 340 млн вон ($310.000). Об этом официально сообщило Минобороны страны. Отряд будет включать в себя около 1000 спецназовцев, задачей которых в случае войны будет найти и убить Ким Чен Ына и прочих высших руководителей соседнего государства, пишет «Ъ».
Структура и тренировочные планы отряда засекречены, но по информации южнокорейских СМИ, тренироваться солдаты нового отряда будут по методикам, по которым тренируется американский отряд спецназначения SEAL Team Six, ликвидировавший в свое время Осаму бен Ладена. Южнокорейское Минобороны в настоящее время работает над созданием для отряда сверхсовременного вооружения. В частности, планируется усовершенствовать американский транспортный вертолет Ch-47 Chinook таким образом, чтобы он мог выполнять миссии по незаметному проникновению на территорию КНДР.
Согласно опубликованному в апреле документу, модернизация должна быть завершена до конца 2018 года.
В министерстве также сообщили, что в следующем году расходы на соединение планируют увеличить. В сумме в ближайшее время на него планируется потратить 26 млрд вон ($24 млн).