ԱՄՆ-ի Նյու Յորք քաղաքում՝ կենտրոնական Մանհեթենի ավտոբուսի կայանի մոտ, ինքնաշեն ռումբ է պայթել: Ենթադրյալ հանցագործը ձերբակալվել է:
Ըստ CNN-ի, կասկածյալը փորձել է մետրոյի կայարան անցնելպայթուցիկ սարքով, նա վիրավորվել է: Դեռևս հայտնի չէ, թե ինչու է ռումբը պայթել, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Պատահարի վայրում աշխատում են փրկարարներն ու հրշեջները: Իրավապահները ևս 1-2 ռումբ են հայտնաբերել: Մետրոյի որոշ կայարաններ տարհանվում են:
Հոկտեմբերի 7-ին ԱՄՆ արդարադատության նախարարությունը հայտնել էր, որ ԻՊ կողմնակիցները մտադիր են ահաբեկչական գործողություններ իրականացնել Նյու Յորքում:

11 Декабрь 2017 - 14:01 AMT
В районе автобусной станции в центре Манхэттена прогремел взрыв. Об этом сообщили в полиции Нью-Йорка.
Предположительно, самодельную бомбу взорвали вблизи крупнейшего автобусного терминала. Одного человека взяли под стражу, он ранен. Других пострадавших нет, пишет РИА Новости.
По данным CNN, подозреваемый пытался пройти на станцию метро со взрывным устройством, но его задержали. Обстоятельства, приведшие к взрыву, пока неизвестны.
Как отмечает телеканал, силовики нашли неподалеку еще одну или две бомбы. На месте работают экстренные службы и взрывотехники. Проводится эвакуация трех веток метро.