SpaceX և Tesla ընկերությունների հիմնադիր Իլոն Մասկը պատահաբար իր հեռախոսահամարն է հրապարակել Twitter-ում: Այդ մասին հայտնել է Bloomberg-ի թղթակից Էնն Մոֆեթը:
«Խոսելու մեկ վայրկյան ունե՞ս: Իմ համարն է 1-800-613-8840»,-ասվում էր հաղորդագրության մեջ, որն իրականում հասցեագրված էր Ջոն Քարմակին: Քարմակը Oculus ընկերության տեխնիկական տնօրենն է: Հեռախոսահամարով թվիթը շատ արագ հեռացվեց, գրում է «Դոժդը»:
CNBC հեռուստաալիքը զանգահարել է նշված հեռախոսահամարով: Զանգին ոչ ոք չի պատասխանել, իսկ հետո ինքնապատասխանիչ է միացել՝ հնչել է God of War համակարգչային խաղի երաժշտությունն ու հետևյալ հաղորդագրությունը. «Աստված վկա, ձեզ դա հաջողվեց: Դուք ինչ-որ կերպ հասաք ինձ՝ շնորհավորում եմ, հարգանքներս»:
Մասկի հեռախոսահամարը կարող էին տեսնել նրա բոլոր հետևորդները՝ ավելի քան 16,5 մլն մարդ:
Bloomberg-ը նշում է, որ Մասկը, հավանաբար, մտադիր էր Քարմակին աշխատանքի հրավիրել իր ընկերություններից մեկում, կամ քննարկել Oculus-ի ինչ-որ համատեղ ծրագրեր:
Business Insider-ը Քարմակին լեգենդ է համարում տեսախաղերի ինդուստրիայում: Նա հայտնի է որպես id Software ընկերության հիմնադիրներից մեկը, որը ստեղծել է հայտնի Doom և Quake համակարգչյային խաղերը: Նա աշխատանքի է անցել Oculus-ում 2013-ին: Facebook-ում Bloomberg-ի հարցմանը պատասխանել են, որ Քարմակը մտադիր չէ հեռանալ ընկերությունից:

Основатель компаний SpaceX и Tesla Илон Маск случайно опубликовал в Twitter свой номер телефона. Об этом сообщила корреспондент Bloomberg Энн Моффэт.
«У тебя есть секунда поговорить? Мой номер 1-800-613-8840», — говорилось в сообщении, которое на самом деле было адресовано Джону Кармаку, техническому директору компании Oculus, работающей в сфере виртуальной реальности. Твит с номером был быстро удален, пишет «Дождь».
Телеканал CNBC позвонил на указанный номер. На звонок никто не ответил, а после гудков включился автоответчик, который проиграл музыку из компьютерной игры God of War и продиктовал сообщение: «Видят боги, вам удалось это сделать. Вы каким-то образом добрались до меня. Я поздравляю вас и выражаю свое уважение». Номер телефона Маска могли увидеть все его подписчики — более 16,5 миллиона человек.
Bloomberg отмечает что Маск, возможно, собирался пригласить Кармака на работу в свои компании, среди которых есть занимающиеся разработками в сфере искусственного интеллекта Neuralink и Open AI, или обсудить возможные совместные проекты с Oculus, которая была куплена социальной сетью Facebook в 2014 году.
Business Insider называет Кармака «легендой» в индустрии видеоигр. Он известен как один из основателей компании id Software, создавшей знаменитые игры Doom и Quake. Он начал работать в Oculus в 2013 году. В Facebook на запрос Bloomberg заявили, что Кармак не собирается уходить из компании.