Ադրբեջանի արևմուտքում, Գերանբոյ քաղաքի փողոցներում հայտնաբերել են սառած 104-ամյա Մադինա Ալիևային, որը ՌԴ քաղաքացի է, ծնունդով Դաղստանից:
Զառամյալ կինը պատմել է, որ նա ծնվել է 1914-ին, մտադիր էր ուխտագնացություն կատարել Իրաք, սակայն նրան խաբել են: Ըստ կնոջ պատմածի, նրա ուղեկիցները նրանից 200 դոլար են գողացել և ոսկե ականջօղերը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ադրբեջանի ՆԳՆ մամուլի քարտուղար Էհսան Զահիդովը հայտնել է, որ այժմ նրանք աշխատում են պարզել կնոջ ինքնությունը:
Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Կադիրովը մտադիր է 104-ամյա կնոջը, որն ազգությամբ չեչեն է, Չեչնիա տեղափոխել:
«Ալիևան շտապ օգնության կարիք ունի, որը նրան կցուցաբերվի: Կարևոր չէ, թե նա որտեղից է: Նա միայնակ է, անօգնական, ուստի մենք հոգ կտանենք նրա մասին, անկախ նրանից, թե նա մինչ այդ որտեղ է ապրել»,-գրել է Կադիրովը Mylistory սոցցանցի իր էջում:

На западе Азербайджана в преддверии Нового года нашли 104-летнюю женщину, которая замерзала на улицах города Геранбой.
По словам главы Общественного объединения помощи женщинам «Темиз Дунья» Мехрибан Зейналовой, Мадина Алиева сообщила, что она 1914 года рождения и является гражданкой России.
Женщина утверждает, что выехала из Чечни для того, чтобы совершить паломничество в Ирак, но была обманута по дороге тремя попутчицами, которые и привезли ее в Азербайджан, украв при этом у нее 200 долларов США и золотые серьги, пишет РИА Новости.
Глава Чечни Рамзан Кадыров намерен перевезти в Чечню найденную в Азербайджане и помещенную властями в приют 104-летнюю женщину, которая утверждает, что она чеченка родом из Дагестана.
Женщину в Баку навестили представители главы Чечни, приобрели ей все необходимое.
Ранее МВД Азербайджана сообщило, что направило в Чечню и Дагестан запросы, после того как 104-летнюю Мадину Алиеву нашли в беспомощном состоянии на западе республики.