Հոլիվուդյան աստղ Քևին Սփեյսին մեղադրվել է ռասիզմի մեջ: Meduza կայքի փոխանցմամբ, այս մասին գրում է բրիտանական Daily Mail-ը:
Նման մեղադրանք են ներկայացրել VIP Protective Services անվտանգության ընկերության ներկայացուցիչները, որոնք անվտանգություն են ապահովել «Քարտե տնակը» հեռուստասերիալի նկարահանումների ընթացքում:
Ընկերության ղեկավար Էռլ Բլյուն պատմել է, որ դերասանը հրաժարվել է սեղմել ընկերության սևամորթ աշխատակիցների ձեռքը, անվանել է նրանց «նեգր» և պահանջել հեռացնել նկարահանման հրապարակից:
«Երբ մենեջերը ցանկացավ ներկայացնել ինձ և իմ գործընկերոջը, Սփեյսին արհամարհական հայացքով նայեց մեզ, ապա շրջանցելով մեզ, բարևեց անվտանգության սպիտակամորթ աշխատակցին և հեռացավ»,- պատմում է Բլյուն:
Նրա խոսքով, դեպքերը տեղի են ունեցել դեռևս 2012 թվականին, սակայն նա որոշել է պատմել դրանց մասին հիմա:
Հաջորդ եթերաշրջանների համար պայմանագիրն ընկերության հետ չի երկարացվել: Ընկերության ղեկավարը մտադիր է դատի տալ դերասանին:
2017 թվականի հոկտեմբերին Netflix ընկերության «Քարտե տնակ» հեռուստասերիալի գլխավոր դերակատար Քևին Սփեյսին մեղադրվեց սեռական ոտնձգության մեջ: Այս սկանդալից հետո, ընկերությունը որոշեց դադարեցնել գործակցությունը դերասանի հետ և առանց նրա նկարահանել սերիալի վերջին եթերաշրջանը:

Голливудский актер Кевин Спейси допускал расистские оскорбления на съемках сериала «Карточный домик». С такими обвинениями выступил глава охранной фирмы VIP Protective Services Эрл Блю, обеспечивавшей безопасность во время съемок.
По его словам, Спейси отказывался пожимать руки чернокожим сотрудникам охранной фирмы, называл их ниггерами и требовал выгнать со съемочной площадки. Инциденты произошли еще во время съемок первого сезона сериала в 2012 году, но Блю решился о них рассказать только сейчас. На это его сподвигли недавние обвинения в сексуальных домогательствах, выдвинутые против Спейси, пишет Meduza со ссылкой на The Daily Mail.
Блю рассказал, что после съемок первого сезона «Карточного домика» контракт с его охранной фирмой не был продлен. Он связывает это с расистской позицией Спейси и намерен подать на актера в суд.
«Когда менеджер захотел представить актеру меня и моего напарника, Спейси, выйдя из своего съемочного фургона, оглядел нас сверху вниз, прошел мимо, пожал руку белому офицеру полиции и ушел… Каждый раз, когда он видел на площадке чернокожего охранника, он с ним даже не разговаривал», — рассказал Эрл Блю.
В сериале Netflix «Карточный домик» Кевин Спейси на протяжении пяти сезонов исполнял главную роль конгрессмена, а затем президента США Фрэнка Андервуда.
В октябре 2017 года несколько мужчин обвинили актера в сексуальных домогательствах, после чего создатели сериала прекратили сотрудничество со Спейси. Шестой и последний сезон «Карточного домика» выйдет уже без его участия. Кроме того, все сцены с участием Спейси были вырезаны и пересняты в новом фильме Ридли Скотта «Все деньги мира».