Հունվարի 20-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 20-ի ցերեկը Սյունիքում և Արցախում, 24-ին շրջանների զգալի մասում, ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: Հունվարի 21-23-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Կոտայքի մարզում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Գեղարքունիքի մարզում և Սիսիան-Մեղրի ավտոճանապարհին թույլ ձյուն է տեղում:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:
Հունվարի 20-ին, ժամը 08:10-ին ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 160 ավտոմեքենա (133 բեռնատար, 27 մարդատար):

20 Январь 2018 - 06:50 AMT
20 января, по положению на 10:00, на территории Армении есть труднопроходимые автодороги. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
Закрыт перевал Варденяц. Труднопроходимa автотрассa Сотк-Карвачар.
На автодорогах Котайкской области местами образовался гололед.
Согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия и департамента ЧС МВД Грузии данным, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств.
Согласно данным центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, 20 января, по положению на 08:10, с российской стороны на границе наблюдалось скопление 160 автомобилей (133 грузовых, 27 легковых).