Բրիտանացի լրագրող և հեռուստահաղորդավար Փիրս Մորգանը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպմանը նրան է նվիրել «Արսենալի» մարզաշապիկն ու խնդրել է գլխավորել ակումբը Արսեն Վենգերի փոխարեն:
«Այն պահը, երբ ես հրավիրում եմ նախագահ Թրամփին դառնալ «Արսենալի» նոր մարզիչը, քանի որ նա ուժեղ պաշտպանական պատ է կառուցում, ունի հարձակողական փիլիսոփայություն և ցանկացած գնով ուզում է որքան հնարավոր է շատ մրցանակներ նվաճել»,-գրել է Մորգանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում, հայտնում է Eurosport-ը:
Լրագրողի գրառումը մեկնաբանել է «Արսենալի» պաշտպան Էքտոր Բելյերինը՝ գրելով. «Հուսով եմ, նա հրաժարվեց»:
Փիրս Մորգանը «Արսենալի» ակտիվ երկրպագու է, որը 2015-ից սկսած քննադատում է թիմի խաղը: «Հրետանավորները» 6-րդն են ԱՊԼ աղյուսակում՝ առաջատար «Սիթիից» հետ մնալով 23 միավորով:

Британский журналист и телеведущий Пирс Морган во время встречи с президентом США Дональдом Трампом вручил ему именную футболку «Арсенала» и попросил принять клуб вместо Арсена Венгера.
«Тот момент, когда я приглашаю президента Трампа стать новым тренером «Арсенала», потому что он строит сильную оборонительную стену, имеет атакующую философию и любой ценой хочет выигрывать большие трофеи», – написал Морган в твиттере.
Запись журналиста ретвитнул защитник «канониров» Эктор Бельерин, подписав: «Надеюсь, он отказался», пишет Eurosport.
Пирс Морган – активный фанат «Арсенала», который критикует команду с 2015 года. «Канониры» занимают 6 место в таблице АПЛ, отставая от лидера «Сити» на 23 балла.