«Ձիթենու ճյուղ» ռազմական գործողության շրջանակում սիրիական Աֆրինի 2 գյուղ անցել է Թուրքիայի ԶՈւ և ընդդիմադիր Սիրիայի ազատ բանակի վերահսկողության տակ: Այդ մասին հայտնել է թուրքական Anadolu գործակալությունը:
Անկարան հայտարարել է, որ Սուլեյման Հալիլ և Սաթի Շաղի գյուղերը, որոնք գտնվում են Աֆրինից դեպի արևմուտք, «մաքրվել են» Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (ՔԱԿ) և դրա հետ շաղկապված քրդերիYPG ինքնապաշտպանական ուժերի գրոհայիններից, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ավելի վաղ YPG հրամանատարության ներկայացուցիչը հայտարարել էր, որ Քրդական ինքնապաշտպանական ուժերին (YPG) հաջողվել է հետ մղել թուրքամետ ուժերի գրոհը սիրիական Աֆրինում:

Две деревни в районе сирийского Африна перешли под контроль ВС Турции и членов оппозиционной Свободной сирийской армии в рамках операции «Оливковая ветвь».
Как сообщают из Анкары, деревни Сулейман Халиль и Сати Шаги на западе от города Африн очищены от членов запрещенной в Турции Рабочей партии Курдистана и связанной с ней курдской партией «Демократический союз», пишет РИА Новости со ссылкой на агентство Anadolu.
Дамаск решительно осудил действия Турции в Африне, отметив, что он является неотъемлемой частью Сирии. Москва в связи с ситуацией в Африне призвала все стороны к сдержанности и уважению территориальной целостности Сирии.