ԽՍՀՄ ժողովրդական դերասան Արմեն Ջիգարխանյանին դուրս են գրել հիվանդանոցից: Նա տանն է: Այդ մասին հայտնել է Ջիգարխանյանի թատրոնի թատերախմբի ղեկավար Վյաչեսլավ Դյաչենկոն:
«Ջիգարխանյանը տանն է և շարունակում է ամբուլատոր բուժումը, իսկ մենք անհամբեր սպասում ենք նրան թատրոնում՝ նա կհասցնի մասնակցել «Պիգմալիոնի» նախնական բեմադրությանը պրեմիերայից առաջ: Ներկայացման առաջնախաղը նախատեսված է փետրվարի 8-ին և 9-ին»,-ասել է նա:
Հունվարի 31-ին հայտնի դարձավ, որ Ջիգարխանյանը կրկին հոսպիտալացվել է սրտի նոպայով: Սակայն ավելի ուշ նրա փաստաբան Եվգենի Պարֆենովը հայտնեց, որ հոսպիտալացումը կապված է վիրուսի կամ մրսածության հետ:

Народный артист СССР Армен Джигарханян выписался из больницы и находится дома. Об этом сообщил заведующий труппой театра Джигарханяна Вячеслав Дьяченко.
«Армен Борисович находится дома и продолжается амбулаторное лечение, а мы его ждем с нетерпением в театре, где он еще успеет поучаствовать в предпремьерном выпуске спектакля «Пигмалион». Премьерные показы пройдут 8 и 9 февраля», — сказал он, пишет РИА Новости.
Ранее Джигарханян был госпитализирован из-за вируса, после чего он выписался из больницы. Однако 31 января стало известно, что он вновь находится в медучреждении. Его адвокат Евгений Парфенов сообщал, что повторная госпитализация также связана с вирусом или простудным заболеванием.