Ընդհանուր առմամբ 2018 թվականի հունվարին Վրաստան է այցելել 444,2 հազար օտարերկրացի, ինչը 14,8%-ով ավելի է, քան նախորդ տարվա նույն ամսում:
Ըստ «Ինտերֆաքսի», այցելուների ընդհանուր թվից զբոսաշրջիկ, այսինքն այն անձինք, որոնք մնացել են Վրաստանում 24 ժամից ավելի, եղել է 189,5 հազար մարդ՝ աճը կազմել է 23%:
Հունվարին Վրաստան այցելած քաղաքացիների քանակով առաջին տեղում Ադրբեջանն է (115,5 հազար մարդ), որին հաջորդում են Թուրքիան (79.000 մարդ) և Հայաստանը (77.500 մարդ): Այդ երկիր հունվարին այցելած ՀՀ քաղաքացիների թիվն աճել է 21%-ով:
Այցելուների առաջին տասնյակում են նաև ՌԴ, Իրանի, Ուկրաինայի, Հնդկաստանի, Իսրայելի, Ղազախստանի, Ֆիլիպինների քաղաքացիները:
2017-ին Վրաստան է այցելել մոտ 3,5 մլն զբոսաշրջիկ, իսկ այցելուների քանակը, այդ թվում տարանցիկ ուղևորներինը, կազմել է 7,5 մլն մարդ:

Всего в январе 2018 года Грузию посетили 444,2 тыс иностранцев — на 14,8% больше, чем в том же месяце годом ранее.
По сообщению агентства «Интерфакс», из них туристов – то есть, тех, кто оставался в республике более 24 часов, было 189,5 тыс человек (рост на 23%).
По числу граждан, посетивших в минувшем месяце Грузию, лидируют Азербайджан (115,5 тыс человек), Турция (79 тыс человек) и Армения (77,5 тыс человек). Количество посетивших страну в январе граждан Армении выросло на 21% в сравнении с январем 2017 года.
В первой десятке стран также визитеры из Ирана, Украины, Индии, Израиля, Казахстана, Филиппин.
В 2017 году страну посетило около 3.5 млн туристов, а число визитеров (с учетом транзитных путешественников и совершающих кратковременные визиты) превысило 7.5 млн человек.