Թուրքական Sanbot կոչվող ռոբոտը վերածրագրավորվել է, Անկարայում կայացած միջոցառումներից մեկի ժամանակ Թուրքիայի տրանսպորտի և կապի նախարար Ահﬔթ Արսլանի ելույթն ընդհատելու համար: Այս մասին գրում է թուրքական Hurriyet պարբերականը:
Ռոբոտը, որը ներկայացվել է միջոցառման ընթացքում, կոչ է արել նախարարին փոքր-ինչ դանդաղ շարադրել իր ելույթը:
«Դանդաղ խոսիր, ես չեմ հասկանում, թե դու ինչ ես ասում: Ինչի՞ մասին ես դու խոսում»,- ասել է ռոբոտը նախարարին: Վերջինս կարգադրել է «լռեցնել ռոբոտին»:
«Ակնհայտ է, որ ինչ-որ մեկը պետք է վերահսկի ռոբոտին: Խնդրում եմ արեք այն, ինչ պետք է»,- ասել է թուրք նախարարը:

A robot was formatted at an event in Ankara on Tuesday, Feb. 6 for interrupting the Turkish communication minister during his speech, Hurriyet Daily News reports.
Communications Minister Ahmet Arslan participated at an event for Safer Internet Day at a technology center in the Turkish capital.
The robot named “Sanbot,” which was also a presenter at the event, interrupted the minister’s speech multiple times, urging him to speak slowly.
“Speak slowly, I do not understand what you said. What are you talking about?” Sanbot said.
Following the warning, the minister gave instructions to “silence the robot.”
“Dear friends, it is clear someone should get the robot under control. Please, do what is necessary,” said Arslan.