Հայաստանի պատվիրակությունը կմասնակցի փետրվարի 19-21-ը Հնդկաստանում անցկացվելիք «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովին»՝ (WCIT): Այս մասին հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունը:
WCIT-ն տեխնոլոգիական ոլորտի կարևորագույն միջոցառումներից է, որին մասնակցում են համաշխարհային ՏՏ ոլորտի 2000-3000 առաջատար` մոտ 100 երկրից։
Նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, պատվիրակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը կարևորել է WCIT 2019-ի կազմակերպումը Հայաստանում, ընդգծելով, որ ՏՏ համաշխարհային համաժողովի անցկացումը կնպաստի Հայաստանի` որպես տեխնոլոգիական զարգացած երկրի, վարկանիշի հաստատմանն ու միջազգային նոր կապեր ձեռք բերելուն։
Հայաստանը ներկայացնող պատվիրակության կազմում ընդգրկված են ՏՏ և հեռահաղորդակցության ոլորտի մի շարք ընկերությունների ղեկավարներ, իսկ կառավարությունը կներկայացնի տրանսպորտի նախարարի տեղակալ Արման Խաչատրյանը:

Armenia will participate in the 2018 edition of the World Congress on Information Technology in India on February 19-21, the ministry of transport, communication and information technologies said in a statement on Thursday, February 15.
The WCIT is one of the largest events in the field of IT attended by 2000-3000 leaders of the sector from more than 100 countries.
Deputy minister Arman Khachatryan, representatives and heads of telecommunication operators and IT companies will leave for India.
At a meeting with the members of the Armenian delegation on Thursday, the minister stressed the importance of holding the WCIT 2019 in Armenia, which, according to him, will contributing to representing Armenia as a technologically advanced country and help establish new international contact.