Նյու Յորքի ոստիկանությունը կանխել է հնարավոր ահաբեկչությունը: Իրավապահ մարմինների աշխատակիցները Բրոնքսում 2 երկվորյակ եղբայրների են ձերբակալել, որոնց կասկածում են ռումբ պատրաստելու մեջ:
Նրանց բնակարանի խուզարկության արդյունքում հայտնաբերվել է ավելի քան 16 կգ քիմիական նյութ, որը կարող էր օգտագործվել պայթուցիկ մեխանիզմների ստեղծման համար, գրում է Deutsche Welle-ն The Washington Post-ի վրա հղումով:
Եղբայրներին պատկանող նոութբուքում կասկածելի գրառումներ են հայտնաբերվել, ինչպես նաև ռումբերի կառուցման սխեմաներ: Ոստիկանությունը, հավանաբար, «բազում մարդկանց կյանք է փրկել», հայտարարել է Նյու Յորքի քաղքապետ Բիլ դը Բլազիոն:

Полиция в Нью-Йорке предотвратила возможный теракт. Сотрудники правоохранительных органов задержали в Бронксе двух братьев-близнецов, подозреваемых в изготовлении бомбы.
При обыске квартиры, в которой проживали оба мужчины, найдено более 16 кг химических веществ, которые могут использоваться для создания взрывных механизмов, пишет Deutsche Welle со ссылкой на газету The Washington Post.
На принадлежавшем задержанным ноутбуке найдены подозрительные записи, а также схемы строительства бомб. Полиция, «по всей видимости, спасла жизни очень многих людей», заявил мэр Нью-Йорка Билл де Блазио.