Հայտնի ռուս հեռուստահաղորդավար Եկատերինա Անդրեևան ժամանակավորապես կհեռանա «Վրեմյա» լրատվականի եթերի եվրոպական ժամային գոտների թողարկումներից, հաղորդումից նրա հեռանալու մասին խոսք չկա: Այդ մասին Ինտերֆաքսին է հայտնել Առաջին ալիքի մամուլի ծառայության ղեկավար Լարիսա Կրիմովան:
Փետրվարի 19-ին սկսել է գործել ծրագրի նոր՝ վերազինված ստուդիան, որի հաղորդավարը ժամանակավորապես Առաջին ալիքի լրատվականի ղեկավար Կիրիլ Կլեյմյոնովն է, որը համակարգում էր նոր տեխնոլոգիայի գործարկումը:
«Եկատերինա Անդրեևան և Վիտալի Ելիսեևն առայժմ կվարեն լուրերի շաբաթօրյա թողարկումները, ինչպես նաև կփորձարկեն ստուդիան մյուս ժամային գոտիներում»,-ասել է Կրիմովան: Անդրեևան և Ելիսեևը կվերադառնան եվրոպական հեռարձակման ժամերի թողարկումներ, երբ կյուրացնեն նոր ստուդիայի հնարավորությունները: Դեռևս հայտնի չէ, թե որքան ժամանակ կպահանջվի դրա համար:
Ավելի վաղ մի շարք ԶԼՄ-ներ հայտնեցին «Վրեմյա» լրատվականից Անդրեևայի հեռանալու մասին, որը նա վարում է արդեն ավելի քան 20 տարի: Անդրեևան Վլադիմիր Պուտինի սիրելի հաղորդավարուհին է, նա 56 տարեկան է։ Լուրեր էին շրջանառվում, որ հեռացման պառճառներից մեկը նաև Առաջին ալիքի տնօրեն Կոնստանտին Էրնստի հետ ունեցած երկարատև տարաձայնություններն են, նշում է աղբյուրը։ Ըստ BBC-ի, նրան ուզում էին հեռացնել դեռ 2009-ին, սակայն Պուտինն անձամբ է արգելել նման որոշումը։

21 Февраль 2018 - 07:38 AMT
Российская телеведущая Екатерина Андреева временно покинет эфир программы «Время» на европейской «орбите» Первого канала, речи о ее уходе из передачи не идет. Об этом сообщила глава пресс-службы Первого канала Лариса Крымова, передает «Интерфакс».
20 февраля в связи с переоснащением заработала новая студия программы, и в качестве ведущего временно выступает шеф новостей Первого канала Кирилл Клейменов, который курировал запуск новой технологии.
«Екатерина Андреева и Виталий Елисеев пока будут вести субботние выпуски, а также опробуют студию в других часовых поясах», – отметила Крымова. Андреева и Елисеев вернутся на европейскую «орбиту» после того, как освоят новые возможности студии. Сейчас неизвестно, сколько времени уйдет на освоение.
Ранее BBC со ссылкой на источник сообщило о возможном уходе Андреевой из программы, которую она ведет уже более 20 лет.Слухи об уходе Андреевой с ежедневных девятичасовых новостей ходили уже пару месяцев, заявил источник, близкий к руководству Первого канала. Однако сложности с работой в кадре новой студии – лишь одна из причин. Другая – сложные отношения с гендиректором телеканала Константином Эрнстом, уверяет один из собеседников издания.