Թուրքիան հրետակոծել է հումանիտար շարասյունն Աֆրինի մատույցներում՝ մեկ մարդ զոհվել է, ևս 7-ը՝ վիրավորվել: Այդ մասին հայտնել է քրդական աղբյուրը ՌԻԱ Նովոստի գործակալությանը:
«Թուրքիան հրետակոծել է հումանիտար շարասյունը և բնակիչների ավտոմեքենաները, որոնք շտապում էին Աֆրին գործողությանը միանալու նպատակով: Զոհվել է 1 մարդ, ևս 7-ը՝ վիրավորվել»,-հայտնել է աղբյուրը:
Ավելի վաղ Թուրքիայի Գլխավոր շտաբը հայտնել էր, որ փետրվարի 22-ին թուրքական հրետանին հարված է հասցրել «ահաբեկիչների շարասյանը», որը մտնում էր Աֆրինի շրջան: Ըստ շտաբի, հրետակոծման թիրախը քրդակն PYD կուսակցության, YPG –ի՝ քրդական ինքնապաշտպանական ուժերի և ԻՊ 30-40 տրանսպորտային միջոցն է եղել:

23 Февраль 2018 - 13:51 AMT
Один человек погиб, еще семь получили ранения при ударе турецкой армии по гуманитарному конвою под сирийским Африном. Об этом сообщил курдский источник.
«В результате турецкого обстрела по гуманитарному конвою и машинам жителей, направлявшихся в Африн, чтобы присоединиться к операции, погиб один человек, семеро были ранены», — сообщил с источник, пишет РИА Новости.
По его словам, обстрел произошел 22 февраля около 20.00 (22.00 по Еревану).
Ранее генштаб Турции сообщил, что 22 февраля турецкая артиллерия нанесла удар по «автоколонне террористов», которая въезжала в район Африна. По сообщению генштаба, целью обстрела были «30-40 транспортных средств PYD (курдская партия «Демократический союз»), YPG (силы самообороны курдов) и ИГ (террористическая группировка, запрещена в РФ)».