Հայկական արտադրության Zangi մեսենջերը ներկայացված է հեռահաղորդակցության ոլորտի խոշորագույն՝«GSMA- շարժական աշխարհ» միջոցառմանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունը:
Այն անցկացվում է Բարսելոնայում փետրվարի 26-ից մարտի 1-ը:
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն այցելել է Zangi հավելվածի տաղավար, ծանոթացել ընկերության առաջարկած նորություններին: Ընկերությունը ներկայացնում է հեռահաղորդակցության նորարար լուծումներն ու հնարավորությունները iOS, Android, Desktop, վեբ ծրագրերում:
Հեռահաղորդակցության ոլորտի խոշորագույն այս միջոցառմանը Zangi-ն մասնակցում է երկրորդ անգամ:
«GSMA-շարժական աշխարհ» համաշխարհային համաժողովին յուրաքանչյուր տարի ներկա են լինում աշխարհի տարբեր երկրների կառավարությունների, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, համաշխարհային ճանաչում ունեցող հեռահաղորդակցության ընկերությունների ղեկավարներ:

An Armenian messaging app, Zangi is represented at the Mobile World Congress, the world's largest gathering for the mobile industry, organized by the GSMA and currently underway in the Mobile World Capital, Barcelona.
Zangi-branded messengers make it possible for businesses looking to enter the messaging market to compete with top brands like WhatsApp, Viber, and Skype. Zangi provides a highly scalable and cost-efficient telecommunications infrastructure for the B2B market. Where B2B messaging competitors offer limited SIP phones/dialers, Zangi offers a fully functional modern messaging solution capable of handling millions of users.
According to Armenia’s ministry of transport, communication and information technologies, minister Vahan Martirosyan has visited the app’s pavilion in Barcelona to learn more about the Armenia-made product.
The company presents innovative telecommunication solutions for iOS, Android, Desktop and Web apps.
Zangi is participating in the world's largest exhibition for the mobile industry for the second time now.