Հայտնի հոլիվուդյան դերասանուհի, պրոդյուսեր և երգչուհի Բարբարա Սթրեյզանդը խոստովանել է, որ կլոնավորել է իր շանը, որը սատկել է 2017-ին:
Ինչպես պատմել է Սթրեյզանդը Variety ամսագրին, իր 3 տնային կենդանիներից 2-ը Սամանտա անունով իր 14-ամյա շան կլոններն են:
«Նրանք տարբեր են բնույթով: Սպասում եմ՝ երբ են մի փոքր մեծանալու, որ տեսնեմ ունեն արդյոք Սամանտայի շագանակագույն աչքերն ու լրջությունը»,-ասել է դերասանուհին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Սթրեյզանդն ասել է, որ կլոնավորման համար անհրաժեշտ բջիջները վերցվել են շան բերանից և ստամոքսից, երբ նա դեռ կենդանի էր:
Ինչպես գրում է պարբերականը, տարբերելու համար կլոնավորված շներին, Սթրեյզանդը նրանց կարմիր և մանուշակագույն հագուստ է հագցրել՝ տալով համապատասխան անուններ՝ Միսս Սքարլեթ և Միսս Վայոլետ:

28 Февраль 2018 - 14:38 AMT
Американская актриса, режиссер, продюсер и певица Барбара Стрейзанд призналась, что клонировала свою собаку, умершую в 2017 году.
Как рассказала Стрейзанд, двое из трех ее питомцев являются клонами ее умершей 14-летней собаки породы Котон-де-Тулеар по кличке Саманта, пишет РИА Новости со ссылкой нажурнал Variety.
«Они разные по натуре. Я жду, когда они станут постарше, чтобы я смогла увидеть, есть ли у них ее (Саманты) карие глаза и серьезность», — заявила актриса.
Стрейзанд сообщила, что для клонирования клетки были взяты перед смертью собаки из ее рта и желудка.
Как пишет издание, чтобы различать клонированных щенков Стрейзанд одела их в красный и фиолетовый костюмы. Благодаря цвету своих нарядов собачки получили соответствующие имена — Мисс Скарлетт и Мисс Вайолет.