Անկարայում ԱՄՆ դեսպանատունը մարտի 5-ին փակ կլինի այցելուների համար անվտանգության սպառնալիքի պատճառով: Այդ մասին ասվում է դեսպանատան կայքէջում հրապարակված հայտարարության մեջ:
«Անկարայում ԱՄՆ դեսպանատունը իրազեկում է, որ դեսպանատունը փակ կլինի այցելուների համար 2018-ի մարտի 5-ին անվտանգության սպառնալիքի պատճառով» ,-ասվում է հայտարարության մեջ, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
Մուտքի արտոնագրերի ստացման հարցազրույցներն ու այլ ընթացիկ միջոցառումները չեղարկվել են: Դեսպանատունը լրացուցիչ կհայտնի, թե երբ կվերսկսվի դեսպանատան աշխատանքը:
Այդ ընթացքում կմատուցվեն միայն ծայրահեղ անհրաժեշտության ծառայություններ: Նշվում է, որ նոտարական ծառայություններին կամ գողացված անձնագրերին առնչվող հարցերը շտապ չեն համարվում:

5 Март 2018 - 06:48 AMT
Посольство США в Анкаре будет закрыто для посетителей 5 марта из-за угрозы безопасности. Об этом говорится в заявлении посольства.
«Посольство в Анкаре информирует граждан США, что посольство США в Анкаре будет закрыто для посетителей 5 марта 2018 года из-за угрозы безопасности», — говорится в заявлении, пишет РИА Новости.
Посольство сообщит об открытии, как только его работа будет возобновлена. В это время будут оказываться только экстренные услуги.
Отмечается, что вопросы, касающиеся украденных паспортов или нотариальных услуг, не являются экстренными. Собеседования для получения визы и другие «плановые мероприятия» отменены.