Սեուլի իշխանությունները հանդես են եկել նախաձեռնությամբ, որը պետք է կասեցնի «արտաժամյա աշխատանքի մշակույթը», որը կա երկրում, հայտնում է BBB պարբերականը: Որպեսզի մարդիկ ժամանակին գնան աշխատանքից, ուրաբթ օրերը, ժամը 20:00-ին կանջատվեն բոլոր աշխատանքային համակարգիչները: Հարավային Կորեայում պետծառայողներն աշխատում են տարեկան միջինը 2 739 ժամ, ինչը 1000 ժամով ավելի է, քան այլ երկրներում, գրում է birdinflight.com-ը:
Սեուլի քաղաքապետարանում հայտարարել են, որ համակարգիչների անջատումը կվերաբերի բոլոր աշխատակիցներին: Բացառություններ կարվեն միայն հատուկ հանգամանքների դեպքում:

Власти Сеула вводят инициативу, которая должна остановить «культуру сверхурочной работы».
Чтобы чиновники своевременно покидали работу, по пятницам, ровно в 20:00, будут отключаться все рабочие компьютеры, пишет Bird in Flight со ссылкой на издание BBB.
Госслужащие в Южной Корее работают в среднем 2 739 часов в год — то есть примерно на 1 000 часов больше, чем их коллеги в других развитых странах.
В мэрии Сеула заявили, что автоматическое отключение компьютеров коснется всех сотрудников. Исключения будут сделаны только при особых обстоятельствах. При этом уже 67,1% госслужащих попросили не добавлять их в программу принудительного отключения компьютеров.