Էրզրումը 2026-ի ձմեռային Օլիմպիադան և Պարալիմպիկ խաղերն ընդունելու հայտ է ներկայացրել:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հավանություն է տվել Էրզրումի նախաձեռնությանը: 2017-ի փետրվարին Էրզրումում է անցել Եվրոպայի պատանեկան օլիմպիական փառատոնը 13-18 տարեկան մարզիկների համար, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին Insidethegames-ի վրա հղումով:
2026-ի Օլիմպիական խաղերի անցկացման հայտերի ընդունման վերջին օրը մարտի 31-ն է: Խաղերն ընդունելուն հավակնում են նաև կանադական Կալգարին, ճապոնական Սապպորոն, շվեյցարական Սյոնը, շվեդական Ստոկհոլմը, ավստրիական Գրացն ու Շլադմինգը, ինչպես նաև իտալական Միլանն ու Թուրինը:

30 Март 2018 - 14:22 AMT
Заявка Эрзурума получила поддержку президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана, пишет «Р-Спорт» со ссылкой на Insidethegames.
В феврале 2017 года в Эрзуруме прошел зимний Европейский юношеский олимпийский фестиваль для спортсменов в возрасте от 13 до 18 лет.
Последним днем приема заявок на Игры-2026 является 31 марта. На данный момент кандидатами на проведение Игр являются канадский Калгари, японский Саппоро, швейцарский Сьон, шведский Стокгольм, австрийские Грац и Шладминг, а также итальянские Милан и Турин.