2021-ին ամերիկացիները տիեզերքում առաջին հյուրանոցը կբացեն: Կալիֆորնիայի Սան Խոսե քաղաքում քննարկել են «Ավրորա կայան» (Aurora Station) անվանումով նախագիծը: Ենթադրվում է, որ 6 մարդ, այդ թվում անձնակազմի անդամները, կկարողանա 12-օրյա ուևորություն կատարել դեպի տիեզերք, գրում է Lenta.ru-ն Sky News-ի վրա հղումով:
Ուղևորներն արձակուրդը կանցկացնեն անկշռության մեջ՝ զմայլվելով Երկիր մոլորակի տեսարաններով 322կմ հեռավորությունից: Դրա շնորհիվ հնարավոր կլինի մեկ օրվա ընթացքում միջինը 16 արևածագ ու մայրամուտ տեսնել:
Orion Span-ի հյուրերին նաև կառաջարկեն մասնակցել գիտական հետազոտությունների, օրինակ, մթերք աճեցնել ուղեծրում կամ փորձարկել վիրտուալ իրականության տեխնոլոգիաներ: Իսկ բարձր արագության ինտերնետը թույլ կտա փորձը կիսել համացանցում:
Ըստ նախագծի հիմնադիր Ֆրենկ Բանջերի, առաջին հյուրերին լյուքս դասի հյուրանոցը կընդունի 2022-ին: Նա հավելել է, որ կցանկանար տիեզերական ուղևորությունը հասանելի դարձնել բոլորին, սակայն, ըստ աղբյուրի, 12-օրյա հանգստի գինը կկազմի 9,5 մլն դոլար:

9 Апрель 2018 - 12:56 AMT
В Сан-Хосе, Калифорния, обсудили запуск проекта под названием «Станция Аврора» (Aurora Station). Предполагается, что шесть человек, включая членов экипажа, смогут отправиться в 12-дневное путешествие в космос, пишет Lenta.ru со ссылкой на Sky News.
Пассажиры станции проведут отпуск в невесомости, наслаждаясь видами Земли с расстояния 322 километра. Благодаря этому за один день можно будет наблюдать в среднем 16 рассветов и закатов.
Также гостям Orion Span предложат принять участие в научных исследованиях, например, вырастить продукты на орбите, или опробовать технологии виртуальной реальности. Высокоскоростной интернет позволит делиться опытом в сети.
По словам основателя проекта Фрэнка Банджера, первых гостей люксовый отель сможет принять в 2022 году. Он добавил, что хотел сделать космическое путешествие доступным для всех, однако, по данным источника, стоимость 12-дневного проживания на станции составит 9,5 миллиона долларов.
Перед поездкой туристы должны будут пройти трехмесячное обучение.
В декабре 2017 года стало известно, что «Роскосмос» рассматривает возможность открытия отеля на Международной космической станции. Под гостиницу предполагается переработать конструкцию научно-энергетического модуля массой 20 тонн, длиной 15,5 метра и объемом 92 кубических метра. Делать это будут в рамках государственно-частного партнерства.