Բյուջետային համարվող «Պոբեդա» ավիաընկերության նոր ինքնաթիռներում «կանգնելու» տեղեր կավելանան՝ սերտիֆիկացման և անվտանգության ապահովման դեպքում: Այդ մասին հայտնել է աղբյուրը ընկերությունում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
Լոուքոսթերում հրաժարվել են մեկնաբանել սրահի վերափոխման ծրագրերը, սակայն նշել են, որ տարբեր տարբերակներ ու առաջարկներ են դիտարկում, որոնք կարող են բարձրացնել արդյունավետությունն ու ավելացնել էժան տոմսերի քանակը:
«Պոբեդա» ավիաընկերությունն այս պահին ունի 18 Boeing 737-800, մինչև 2019-ի ավարտը ավիափոխադրողը մտադիր է ընդլայնել շարժակազմը մինչև 30 ինքնաթիռ:
Ավելի վաղ The Telegraph-ը հայտնել էր, որ իտալական Aviointeriors ընկերությունը մշակել է կանգնած երթևեկելու համար նախատեսված տեղերի նախատիպը: Մի շարք նստատեղեր նախատեսվում է ամրացնել ուղղահայաց տեղերով՝ ազդրերի շրջանում փափուկ երեսպատում կլինի, որը թույլ կտա ուղևորին հարմարավետ երթևեկել: Կանգնելու տեղերը նաև ամրակներ կունենան: Նստել այդպիսի «բազկաթոռին» հնարավոր չէ՝ կարելի է միայն հենվել:

Низкобюджетная авиакомпания «Победа» планирует заказать для новых воздушных судов «стоячие» кресла при условии их сертификации и безопасности. Об этом сообщил источник в перевозчике, пишет РИА Новости.
В лоукостере комментировать планы по перекомпоновке салона не стали, но уточнил, что рассматривают разные варианты и предложения, которые могут повысить эффективность и увеличить количество дешевых билетов.
Парк «Победы» на данный момент состоит из 18 Boeing 737-800, к концу 2019 года перевозчик планирует расширить флот до 30 судов.
Ранее газета The Telegraph сообщила, что итальянская фирма Aviointeriors разработала прототип стоячих мест для самолетов. Ряд «сидений» планируется закрепить вертикальными стойками, на уровне бедер будет расположена мягкая обивка, которая позволит пассажиру не испытывать дискомфорт. Стоячие места также оснастят двумя подлокотниками. Сидеть на таком «кресле» невозможно — только облокотиться на него.