Վրաստանի նախկին նախագահ և ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Միխայիլ Սահակաշվիլին անդրադարձել է Հայաստանում Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ բողոքի ցույցերի թեմային:
«Շատ մտահոգ եմ Հայաստանում խաղաղության և այդ շատ տաղանդավոր և իմ կողմից սիրված ժողովրդի ապագայի համար»,-գրել է Սահակաշվիլին իր ֆեյսբուքյան էջում:
Նա կոչ է արել «իր ընկերներին Հայաստանի իշխանության շարքերից անհապաղ երկխոսություն սկսել ցուցարարների հետ և լսել նրանց»:
«Եվ ընդհանրապես, ավելի քիչ լսեք ու նմանակեք Մոսկվային և ավելի մոտ եղեք սեփական քաղաքացիներին, դրանից միայն կշահեք»,-գրել է քաղաքական գործիչը:
Հայաստանի վարչապետ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության դեմ բողոքի ակցիաները սկսվել են ապրիլի 13-ին և շարունակվում են արդեն 9-րդ օրը: Ընդդիմությունը մեղադրում է Սարգսյանին երկրի անարդյունավետ կառավարման և տնտեսական իրավիճակի վատթարացման մեջ: Ապրիլի 16-ին ցուցարարները փորձել են ճեղքել ոստիկանական շղթան ու հասնել ԱԺ շենքին, բայց դա նրանց չի հաջողվել: Հաջորդ օրը ցուցարարների առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց թավշյա հեղափոխություն սկսելու մասին:

Бывший президент Грузии и оппозиционный политик Михаил Саакашвили затронул тему митингов в Армении против премьерства бывшего президента Сержа Саргсяна.
«Очень переживаю за мир в Армении и за будущее этого очень талантливого и любимого мною народа»,- написал Саакашвили в Facebook.
Он призвал своих «друзей во власти Армении немедленно начать диалог с демонстрантами и услышать их».
«И вообще, меньше слушайте и имитируйте Москву и будьте ближе к своим гражданам, от этого вы только выиграете!» – заявил политик.
Акции против избрания премьером Армении бывшего президента Сержа Саргсяна начались 13 апреля и уже 9-й день не утихают. Оппозиция обвиняет Саргсяна в неэффективном управлении страной и ухудшении экономической ситуации. 16 апреля митингующие пытались прорваться к зданию парламента, полицейские их оттеснили, в результате столкновений пострадали десятки человек. На следующий день протестующие заявили о начале «бархатной революции» в Армении. Несмотря на протесты, парламент Армении 17 апреля избрал Саргсяна на пост премьера.