Հայաստանի հավաքականի ու լոնդոնյան «Արսենալի» կիասպաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն իր ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Հայաստանում ընդդիմության բողոքի ակցիաներին: Նա կոչ է արելխնդիրները լուծել միմիայն խաղաղ ճանապարհով:
«Ես իմ ժողովրդի զավակն եմ և հպարտ եմ դրանով: Ցանկացած հայի կյանքը ինձ համար ամեն ինչից թանկ է: Ուստի բոլորին խնդրում եմ և կոչ եմ անում ցուցաբերել խոհեմություն և խնդիրները լուծել միմիայն խաղաղ ճանապարհով: Քեզ հետ եմ իմ հայ ազգ», – գրել է հայ ֆուտբոլիստը:
Ապրիլի 23-ի Երևանի փողոցներում մեկնարկել են բողոքի ակցիաները՝ ընդդեմ ՀՀ վարաչպետ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման: Վաղ առավոտից դասադուլ են իրականացնում Երևանի Մ. Հերացու անվան բշժկական համալսարանի ուսանողներտ: Դասադուլ են իրականացնում նաև Երևանի պետական համալսարանի,Բրյուսովի ուսանողները:

23 Апрель 2018 - 11:58 AMT
Полузащитник национальной сборной Армении и лондонского «Арсенала» Генрих Мхитарян на своей странице в социальной сети Facebook призвал разрешить сложившуюся в Армении ситуацию только мирным путем.
«Я – сын своего народа, и горд этим. Жизнь любого армянина дорога для меня больше всего остального. Поэтому призываю и прошу всех проявить мудрость и решать проблемы только мирным путем. Я с тобой, мой армянский народ!» – написал Мхитарян.
В Армении уже 11-й день не прекращаются акции протеста против премьерства бывшего президента Армении Сержа Саргсяна. С утра 23 апреля студенческую забастовку объявили студенты ведущих вузов страны. Так, с раннего утра студенты Ереванского государственного медицинского университета им. М. Гераци в белых халатах провели шествие по улицам близ вуза. Бастуют также студенты Ереванского государственного университета и Ереванского государственного университета им. В.Брюсова. Акции против избрания премьером Армении бывшего президента Сержа Саргсяна начались 13 апреля.