Ընդդիմության հետ բանակցությունների համար ՀՀԿ-ի լիազորված անձը վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանն է: Այս մասին «Ազատության» ուղիղ եթերում ասել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը՝ հավելելով, որ նա ունի թիմի լիարժեք աջակցությունը:
Ըստ ՀՀԿ խոսնակի, կուսակցությունն ինչպիսի որոշում էլ կայացնի, հիմքում կլինի ՀՀ-ի ներքին անվտանգությունը և կայունությունը:
«Բանակցություններ կարող են մեկնարկել ցանկացած պահի: Երկու ընդդիմադիր գործչի միջև տետ-ա-տետ բանակցություններ են եղել [Փաշինյան-Ծառուկյան]: Եթե դա հնարավոր է, ինչու հնարավոր չեն տետ-ա-տետ բանակցություններ իշխանության ու ընդդիմության միջև», – ասել է Շարմազանովը՝ հավելելով, որ այս պահին ՀՀԿ-ում քննարկումները շարունակվում են:

Acting prime minister Karen Karapetyan has been authorized by the ruling Republican Party of Armenia (RPA) to negotiate with the opposition, RPA spokesman Eduard Sharmazanov said, on the 13th day of the civil disobedience against the authorities.
According to Sharmazanov, all the decisions taken by the party will be based on Armenia’s internal security and stability.
“Negotiations may start any moment. The two opposition leaders [Pashinyan and Tsarukyan] met, why can’t there be tête-à-tête talks between the opposition and the authorities,” said Sharmazanov, who is also a deputy speaker at the parliament.