Բրազիլական Սան Պաուլու քաղաքում մայիսի 1-ին փլուզվել է 20-հարկանի բարձրահարկ շենքը: Սկզբից շենքում հրդեհ է սկսվել, հետո կրակը տարածվել է հարկերի մեծ մասով և շենքը փլուզվել է:
Զոհերի մասին պաշտոնական տվյալներ չկան: Ըստ Estadao թերթի, մեկ մարդ է զոհվել, հրշեջներից մեկը վնասվածք է ստացել: Եվս 3-ը անհետ կորած են համարվում: Մյուս պարբերականներն ականատեսների վրա հղումով հայտնում են, որ զոհերի քանակը կարող է և ավելին լինել՝ մարդիկ, ցանկանալով խուսափել կրակից, բարձրացել էին տանիք, սակայն շենքը փլուզվեց, գրում է Meduza-ն:
Հրդեհի մարմանը մասնակցել է 160 հրշեջ: Ըստ նրանց տվյալների, կրակը տարածվել է նաև հարևանությամբ գտնվող շենքերի վրա, սակայն մարդիկ արագ տարհանվել են, հետագա փլուզումների սպառնալիք չկա:
Փլուզված շենքը պատկանում է տեղի ոստիկանությանը, սակայն, վերջին շրջանում չի օգտագործվել, այնտեղ անօթևաններ էին ապրում:

1 Май 2018 - 11:44 AMT
В бразильском Сан-Паулу 1 мая обрушился более чем 20-этажный дом. Он сначала загорелся, а после того как огонь распространился на большинство этажей, рухнул.
Официальных данных о жертвах нет. По информации газеты Estadao, погиб один человек, один пожарный получил ранения. Еще трое числятся пропавшими без вести. Другие издания со ссылкой на очевидцев сообщают, что жертв могло быть больше — спасаясь от огня, они выбежали на крышу здания, которое потом рухнуло, пишет Meduza.
В тушении пожара принимали участие 160 пожарных. По их данным, огонь перекинулся на близлежащие здания, но люди оттуда были эвакуированы, угрозы дальнейших обрушений нет.
Раньше обрушевшееся здание принадлежало местной полиции, но последнее время не использовалось, в нем жили бездомные.