ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շարունակում է հաճելի անակնկալներ մատուցել հասարակությանը: Հերթականը եղել է Kia Rio X-line մակնիշի ավտոմեքենայի խաղարկությունը, որի ամբողջ ընթացքը, ուղիղ հեռարձակման ռեժիմով, մայիսի 24-ին ցուցադրվել է ընկերության ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում:
Շահավետ պայմաններով սմարթֆոն գնած քաղաքացիներից մեկը՝ Վահե Գրիգորյանը, դարձել է նաև Kia Rio X-line մակնիշի ավտոմեքենայի սեփականատեր: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը ընկերության գլխամասային մասնաշենքում նրան է հանձնել ավտոմեքենայի բանալիները:
«Ավտոմեքենայի խաղարկության հնարավորությունը չէր սահմանափակվել միայն մեր բաժանորդների շրջանում: Այն գործում էր կոնկրետ ժամանակահատվածում մեր սպասարկման կենտրոններից սմարթֆոն գնած ցանկացած գնորդի նկատմամբ: Կարող ենք արձանագրել, որ անակնկալը հաջողվել է. հարմարավետ պայմաններով գնված հեռախոսը միակ ձեռքբերումը չի եղել: Շնորհավորում ենք ավտոմեքենայի սեփականատեր դարձած հաճախորդին՝ մաղթելով միայն հաճելի զանգեր»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Գարնանային տոների կապակցությամբ, մարտի 7-ից ապրիլի 8-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կազմակերպել էր 39.900 դրամ և ավելի արժողությամբ սմարթֆոնների վաճառք և հայտարարել դրան հաջորդող անակնկալի՝ ավտոմեքենայի խաղարկության մասին:
Ընկերության սպասարկման կենտրոններից սմարթֆոն գնած քաղաքացիները նախապես տեղեկացվել են խաղարկության անցկացման կարգի և կանոնների մասին: Ըստ այդմ, խաղարկության են մասնակցել ոչ թե քաղաքացիները, այլ այն սմարթֆոնների IMEI (նույնականացման) կոդերը, որոնք նախատեսված ժամկետում գնվել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման բոլոր կենտրոններից՝ ապառիկ կամ կանխիկ եղանակով: Խաղարկությունը կազմակերպվել է ծրագրային ապահովմամբ: Հաղթող՝ 356389081758754 IMEI կոդն ընտրվել է պատահականության սկզբունքով:
Խաղարկված ավտոմեքենայի մասին ծանուցման և այն քաղաքացուն հանձնելու գործընթացն իրականացվել է նախապես հայտարարված և հրապարակայնացված կանոններով: Ավտոմեքենայի սեփականատեր դառնալու լուրը քաղաքացուն է հայտնվել հեռախոսազանգով:

VivaCell-MTS continues surprising people. This time the company drew a Kia Rio X-line which was streamed live on May 24 on VivaCell-MTS official Facebook page.
One of the customers, who had purchased a smartphone on favorable conditions, Vahe Grigoryan, also became the owner of Kia Rio X-line. VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian handed him the keys to the car in VivaCell-MTS Headquarters.
“The participation in the draw had not been limited to our subscribers only. Any customer, who purchased a smartphone in our service centers in the mentioned period, was eligible to participate in the draw. The draw became a most welcome surprise: by purchasing a smartphone on favorable conditions, the customer became the owner of a car. We congratulate the winner and wish him pleasant calls with his new smartphone,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
To remind, from March 7 till April 8, on the occasion of spring holidays, VivaCell-MTS held sales of smartphones for AMD 39 900 and more and announced the prize draw of a car. Those who bought a smartphone from the Company’s service centers in the mentioned period were informed about the draw implementation and organization rules. Thus, according to the rules, the draw was organized not with the names of the customers, but with the IMEI codes of the smartphones purchased within the mentioned period, either in cash or by installment. The draw was implemented by means of software. The winning IMEI CODE – 356389081758754 – was selected randomly.
The winner was notified about the results of the draw and the prize-giving ceremony was organized according to the initially announced and publicized rules. The customer was informed about becoming the winner by phone.