Apple ընկերությունը հրապարակել է iOS 12 բջջային օպերացիոն համակարգի վերջնական տարբերակի թողարկման ամսաթիվը, որը սկզբից ներկայացվել է WWDC 2018 մշակողների համաժողովում, որը տեղի է ունեցել հունիսի սկզբին:
Դեռևս iOS 12-ը հասանելի է միայն մշակողներին, ինչպես նաև առավել համարձակ օգտատերերին, որոնք կարող են օգտվել ծրագրից բետա թեստավորման ծրագրի շրջանակում: Սեպտեմբերի 17-ից ի վեր վերջնական տարբերակը հասանելի կլինի բոլոր ցանկացողների համար, գրում է Ferra.ru-ն:
iOS 12-ը կթողարկվի անվճար թարմացման տեսքով այն նույն սարքերի համար, ինչ նախորդը՝ ներառյալ 2013թ. թողարկման iPhone 5s-ը: Այն համատեղելի է iPhone 5s-ի և ավելի նոր մոդելների, iPad Air և iPad Pro բոլոր մոդելների, 5-րդ սերնդի iPad-ների, 6-րդ սերնդի iPad-ների, iPad mini 2 և հաջորդների, ինչպես նաև 6-րդ սերնդի iPod touch-ի հետ:
Սեպտեմբերի 12-ին Կալիֆորնիայում տեղի է ունեցել Apple ընկերության նոր սարքերի ամենամյա ավանդական շնորհանդեսը: Ընկերությունը երեք նոր iPhone է ներկայացրել, այդ թվում պատմության մեջ ամենամեծ սարքը, ինչպես նաև բյուջետային մոդելը:

Компания Apple объявила дату выхода финальной версии мобильной операционной системы iOS 12, изначально представленной на конференции для разработчиков WWDC 2018 в начале июня.
Пока iOS 12 доступна только разработчикам, а также смелым и отважным пользователям в рамках программы бета-тестирования. С 17 сентября финальная версия станет доступна всем желающим, пишет Ferra.ru.
iOS 12 выйдет в виде бесплатного обновления для тех же устройств, что и предшественница, включая iPhone 5s 2013 года выпуска. Она совместима с iPhone 5s и новее, всеми моделями iPad Air и iPad Pro, iPad 5-го поколения, iPad 6-го поколения, iPad mini 2 и новее, а также iPod touch 6-го поколения.
12 сентябряв Калифорнии состоялась традиционная ежегодная презентация новых устройств Apple. Компания показала три новых iPhone, в том числе самую большую в истории версию аппарата, а также бюджетную модель. Кроме того, Apple обновила линейку часов.