Ղրիմի Կերչ քաղաքում պոլիտեխնիկական քոլեջում աշակերտների և ուսուցիչների զանգվածային սպանության մեջ կասկածվող Վլադիսլավ Ռոսլյակովի ծնողներին կտուգանեն 500 ռուբլով: Այդ մասին հայտնում է «Իզվեստիան» սեփական աղբյուրների վրա հղումով:
Ըստ նրա, ոստիկանությունն արդեն ձևակերպել է վարչական իրավախախտման մասին արձանագրությունը՝ «Ծնողական պարտականությունների ոչ պատշաճ իրականացում», սակայն հանձնելու է այն ինքնասպան եղած մարդասպանի ծնողներին հուղարկավորությունից հետո:
Ողբեգությունը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 17-ին: Կերչի պոլիտեխնիկական քոլեջի ուսանող 18-ամյա Վլադիսլավ Ռոսլյակովը մտել է շենք՝ իր հետ 10 ինքնաշեն ռումբ ունենալով: Պայթուցիկներից մեկը գործի է դրվել ճաշարանում, որից հետո երիտասարդը կրակ է բացել հրացանից՝ սպանելով աշակերտների և ուսուցիչների:
Ըստ վերջին տվյալների, հարձակման արդյունքում զոհվել է 21 մարդ, այդ թվում նաև ինքը՝ հարձակվողը, նա ինքնասպան է եղել: Տարբեր տվյալներով, տուժել է 49-53 մարդ: Քննիչներն առգրավել են իրեղեն ապացույցները Ռոսլյակովի տան հետախուզման արդյունքում, ինչպես նաև ուսումնասիրել են նրա համակարգիչը, որտեղ վերջին որոնողական հարցումը եղել է՝ «Ինչպես ինքնաշեն պայթուցիկ սարք պատրաստել»:

18 Октябрь 2018 - 12:58 AMT
Родителей Владислава Рослякова, подозреваемого в массовом расстреле детей и учителей в керченском политехническом колледже в Крыму, оштрафуют на 500 рублей. Об этом сообщают «Известия» со ссылкой на источник.
По его словам, полиция уже оформила протокол об административном правонарушении за «Ненадлежащее исполнение родительских обязанностей», но вручат его уже после похорон.
Трагедия произошла 17 октября. Студент керченского политехнического колледжа 18-летний Владислав Росляков зашел в здание, имея при себе не менее 10 самодельных бомб. Одно из неустановленных взрывных устройств сработало в столовой, после чего молодой человек открыл огонь из ружья по ученикам и преподавателям.
По последней информации, в результате атаки погиб 21 человек, в том числе и сам нападавший, который покончил с собой. По данным «Федерального агентства новостей», при транспортировке погибла одна из пострадавших, которой понадобилась врачебная помощь в федеральном медцентре. Пострадали, по разным данным, от 49 до 53 человек.
Следователи изъяли вещественные доказательства при обысках дома Рослякова, а также изучили его компьютер, на котором последним поисковым запросом был «Как изготовить самодельное взрывное устройство».