Samsung Galaxy S10 առաջատար սմարթֆոնի ամենաէժան տարբերակը կարող է միայն 64 ԳԲ ներկառուցված հիշողություն ունենալ: Այդ մասին իր նոր արտահոսքում հայտնել է SlashGear ռեսուրսը:
Ըստ աղբյուրի, Samsung Galaxy S10-ը ներկայացված կլինի 3 տարբերակով, որից յուրաքանչյուրն միտված կլինի iPhone XR-ին, iPhone XS-ին կամ iPhone XS Max-ին:
Galaxy S10 Lite (SM-G970x) տարբերակը մրցակից կլինի iPhone XR-ի համար: Այն կունենա հարթ 5,8 դյույմանոց դիսփլեյ, մատնահետքերի սքաներ կողային մասում և 4G մոդեմ: Գինը կլինի 750 դոլար, գրում է Ferra.ru-ն:
Galaxy S10 (SM-G973x) ստանդարտ տարբերակը որպես մրցակից նկատի ունի iPhone XS-ը: Այն հագեցած է 5,8 դյույմանոց և կլորացված անկյուններով դիսփլեյով, որն ինտեգրված կլինի մատնահետքերի սքաների էկրանի հետ, 5G մոդեմ, առնվազն 128 ԳԲ ներկառուցված հիշողություն կամ նույնիսկ, հնարավոր է, 512 ԳԲ՝ UFS 3.0 ստանդարտի Գինը կլինի մոտ 1000 դոլար:
Galaxy S10 Plus (SM-G975x)-ը մրցակից կլինի iPhone XS Max համար: Այն կունենա 6,4 դյույմանոց դիսփլեյ կլորացված անկյուններով, որն ինտեգրված կլինի մատնահետքերի սքաների էկրանի հետ, 5G մոդեմ, առնվազն 128 ԳԲ ներկառուցված հիշողություն, գուցե, 256 կամ նույնիսկ 512 ԳԲ ՝ UFS 3.0 ստանդարտի: Գինը կլինի մոտ 1100 դոլար:
Samsung Galaxy S10 շարքի սմարթֆոնների պաշտոնական շնորհանդեսը կարող է տեղի ունենալ փետրվարի 24-ին՝ Բարսելոնայում MWC 2019 ցուցահանդեսի բացմանն ընդառաջ:

Самая дешевая версия флагманского смартфона Samsung Galaxy S10 может получить только 64 ГБ встроенной памяти. Об этом сообщается в новой утечке среди прочих подробностей, которые опубликовал ресурс SlashGear.
По данным источника, Samsung Galaxy S10 будет представлен в трех версиях, каждая из которых будет нацелена на iPhone XR, iPhone XS или iPhone XS Max.
Младшая версия Galaxy S10 Lite (SM-G970x) станет конкурентом iPhone XR. Он получит плоский 5,8-дюймовый дисплей, сканер отпечатков пальцев на боковой грани и 4G-модем. Цена на него составит 750 долларов, пишет Ferra.ru.
Стандартная версия Galaxy S10 (SM-G973x) рассматривается как конкурент iPhone XS. Он оснащается 5,8-дюймовым дисплеем со скругленными кромками, интегрированным с экраном сканером отпечатков пальцев, 5G-модемом, минимум 128 ГБ встроенной памяти, возможно 256 ГБ или даже 512 ГБ стандарта UFS 3.0. Цена составит около 1000 долларов.
Старшая версия Galaxy S10 Plus (SM-G975x) станет конкурентом iPhone XS Max. Он оснащается 6,4-дюймовым дисплеем со скругленными кромками, интегрированным с экраном сканером отпечатков пальцев, 5G-модемом, минимум 128 ГБ встроенной памяти, возможно 256 ГБ или даже 512 ГБ стандарта UFS 3.0. Цена составит 1100 долларов.
Официальный дебют серии Samsung Galaxy S10 может состояться 24 февраля, к открытию выставки MWC 2019 в Барселоне.