Yandex Taxi հավելվածն այժմ նոր գործառույթ ունի, որը թույլ է տալիս միանգամից 3 ավտոմեքենա կանչել: Այդ մասին ասվում է ընկերության հայտարարության մեջ:
Նոր ծառայությունը դեռևս միայն Ռուսաստանում է գործում:
Ծառայությունը հարմար է հատկապես մեծ խմբերի համար, որոնք չեն տեղավորվում մեկ մեքենայի մեջ: 2 կամ միանգամից 3 տաքսի կարելի է պատվիրել նույն կամ տարբեր հասցեներով: Ուստի մի քանի մեքենայով հնարավոր կլինի ոչ միայն մեկնել, այլ նաև ժամանել:
«Միաժամանակ մի քանի ուղևորության հետևելը մեկին հետևելուց բարդ չէ: Հավելվածում երևում է, թե երբ սկսվեց և ավարտվեց ուղևորություններից յուրաքանչյուրը»,-ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Միանգամից մի քանի մեքենա կանչելու համար օգտատերը պետք է մուտք գործի հավելված և կանչի առաջին տաքսին, որից հետո հավելվածում կհայտնվի «ևս մեկ տաքսի» գործառույթը: Վճարել կարելի է ինչպես կանխիկ, այնպես էլ բանկային քարտով:
Ընկերությունը նոր ծառայությունը փուլերով կգործարկի: Այն աստիճանաբար մատչելի է դառնում ՌԴ օգտատերերին iOS-ի համար հավելվածի նոր տարբերակում: Android-ի համար թարմացումն ու գործարկումը մյուս երկրներում, այդ թվում Հայաստանում, ընկերության առաջիկա ծրագրում է:

22 Ноябрь 2018 - 10:00 AMT
В приложении «Яндекс.Такси» теперь появилась функция вызова до трех автомобилей одновременно. Об этом говорится в сообщении компании.
Отмечается, что это удобно для большой компании, которая не помещается в одну машину. Заказать два или три такси можно в одно место или в разные. Поэтому на нескольких машинах можно не только уехать, но и приехать.
«Следить за несколькими одновременными поездками не сложнее, чем за одной. В приложении видно, когда начался и завершился каждый заказ»,- сообщают в компании.
Для того, чтобы вызвать несколько автомобилей, пользователю надо зайти в приложение и вызвать первое такси. После этого у него в приложении появится функция «еще такси». Оплату пожно производить как наличными, так и с банковской карты.
Компания запускает услугу поэтапно. Она постепенно становится доступна у российских пользователей новой версии приложения для iOS. Обновление для Android и запуск в остальных странах, в том числе и в Армении, – в ближайших планах компании.