Facebook սոցցանցը հաղորդագրությունների հեռացման նոր գործառույթ է ներմուծել Messenger-ում: Ընկերությունը հայտնել է, որ դրանք հնարավոր կլինի «հեշտությամբ ջնջել» ուղարկելուց հետո 10 րոպեի ընթացքում:
Ընդ որում օգտատերը կարող է ընտրել գործառույթը՝ «հեռացնել բոլորի մոտ» կամ «հեռացնել իր մոտ»: Երկխոսության բոլոր մասնակիցները հաղորդագրությունը հեռացնելու մասին ծանուցում կստանան: Գործառույթը հասանելի է բոլոր օգտատերերի համար iOS և Android օպերացիոն համակարգերի վերջին տարբերակներում, գրում է «Կոմերսանտը»:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Facebook-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Մարկ Ցուկերբերգը մտադիր է կապակցել Instagram-ը, WhatsApp-ն (պատկանում են Facebook-ին) ու Facebook Messenger-ը, որպեսզի օգտատերերը կարողանան հաղորդագրություններ փոխանակել՝ մի հավելվածից մյուսին չանցնելով: Այդ մասին հայտնում է The New York Times-ը նախագծի 4 մասնակցի վրա հղումով:

6 Февраль 2019 - 08:59 AMT
Социальная сеть Facebook ввела функцию удаления сообщений в Messenger. В компании сообщили, что их можно будет «легко удалить» в течение 10 минут после их отправки.
При этом пользователь сможет выбирать опцию: «удалить у всех» или «удалить у себя». Все участники диалога получат уведомление об удалении сообщения. Функция доступна для всех пользователей в последних версиях операционных систем iOS и Android, пишет «Ъ».
В январе The New York Times сообщила, что Facebook намерена объединить службы обмена сообщениями в социальных сетях WhatsApp, Instagram (все — «дочки» Facebook) и Facebook Messenger. По словам источников газеты, инфраструктура обмена сообщениями трех сервисов будет унифицирована, в то время как соцсети продолжат существовать как отдельные приложения. При этом соцсети будут иметь сквозное шифрование, которое защитит пользователей от неправомерного доступа к личным перепискам.