«Իմ քայլը հանուն Սյունիքի մարզի» գործարար համաժողովի ընթացքում Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության նախագահ Կարեն Վարդանյանը հայտարարել է, որ 2019-2024 թվականներին նախատեսվում է ՀՀ-ում ստեղծել 150 տեխնոլոգիական ձեռնարկություն՝ 75 մլրդ դրամ ընդհանուր շրջանառությամբ:
Ծրագրի իրականացման արդյունքում բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կստեղծվի 1500 աշխատատեղ, հարակից այլ ոլորտներում՝ 3000:
Վարդանյանը հայտարարել է, որ արդյունքում ՀՀ զինված ուժերը կապահովվի անօդաչու թռչող սարքի 1000 օպերատորով:

During “My Step for Syunik Province” business forum, the Director of the Union of Information Technology Enterprises of Armenia, Karen Vardanyan announced that during 2019-2024, 150 technology enterprises with a total turnover of AMD 75 bln is expected to be founded in Armenia.
As a result of the implementation of the project 1500 workplaces will be opened in the field of higher technologies and 3000 more in related fields.
Vardanyan also announced that as a result of the initiative, the Armenian armed forces will be provided with 1000 operators of unmanned flying machines.