ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ այսուհետ Viva սակագնային պլանի կանխավճարային և հետվճարային բաժանորդները կարող են ավելացնել 3ԳԲ ինտերնետ իրենց սակագնային պլանի հիմնական փաթեթին՝ պարզապես ուղարկելով *888*1# հրահանգը: +3ԳԲ ինտերնետ փաթեթի գինը 500 դրամ է:
Ծառայության կարգավիճակի և օգտագործած ինտերնետի ծավալի ստուգուման համար հարկ կլինի ուղարկել *888# հրահանգը:
Ծանոթություններ.
• Սակագնային պլանում ներառված ակտիվ ինտերնետային փաթեթ ունենալու դեպքում՝ նախ սպառվում են ներառված փաթեթով տրամադրվող ինտերնետը, այնուհետև, BIT 1 կամ Super BIT ծառայություններն ակտիվացված լինելու դեպքում՝ այս ծառայություններով տրամադրվող ինտերնետը, և միայն դրանից հետո՝ ակտիվացված «+3ԳԲ» ինտերնետի փաթեթը:
• Հավելյալ ինտերնետի փաթեթը կանխավճարային բաժանորդների համար հասանելի է սակագնային պլանի փաթեթների գործողության 30 օր ժամկետի ընթացքում, իսկ հետվճարայինների համար՝ մինչև ընթացիկ ամսվա ավարտը:
• +3ԳԲ ինտերնետ փաթեթ ակտիվացնելիս այն գումարվում է սակագնային պլանում ներառված ինտերնետային փաթեթի մնացորդին:
• Viva կանխավճարային բաժանորդների համար սակագնային պլանի ակտիվ փաթեթների գործողության 30 օր ժամկետի ընթացքում, իսկ հետվճարայինների համար՝ մինչև ընթացիկ ամսվա ավարտը, +3ԳԲ ինտերնետ փաթեթը նորից կարելի է ակտիվացնել՝ այն սպառած լինելու դեպքում:
• Viva կանխավճարային բաժանորդների համար սակագնային պլանի ակտիվ փաթեթների գործողության 30 օր ժամկետի ընթացքում, իսկ հետվճարայինների համար՝ մինչև ընթացիկ ամսվա ավարտը, +3ԳԲ ինտերնետ փաթեթը նորից կարելի է ակտիվացնել նաև 20ՄԲ-ից պակաս մնացորդ ունենալու դեպքում. այս դեպքում մնացորդը կզրոյանա:
• +3ԳԲ ինտերնետ փաթեթն ակտիվացնելիս հաշվին բավարար գումար չլինելու դեպքում կանխավճարային բաժանորդները կարող են օգտվել «Լիցք+» ծառայությունից:

VivaCell-MTS announced on Tuesday, June 11 that from now on prepaid and postpaid subscribers of Viva tariff plan can add 3GB Internet to the main package by sending the *888*1# command. The price of the +3GB package is AMD500.
The *888# command should be used to deactivate the service.
In case of having active Internet package embedded in the tariff plan, the subscriber first uses the Internet provided by the embedded package, then, in case of having activated BIT 1 or Super BIT services, the subscriber consumes the Internet provided by this service, and only after that the activated +3GB Internet package comes.
The additional Internet package is available for prepaid subscribers within 30 day validity period of the tariff plan packages; for postpaid subscribers it is available till end of current month.
+3GB Internet package adds to the Internet remaining in the package embedded in the tariff plan, the company said.
Within the 30-day validity period of the tariff plan packages for prepaid subscribers and till end of current month for postpaid subscribers, the +3GB package can be reactivated, if consumed.
Within 30 day validity period of the tariff plan packages for prepaid subscribers and till end of current month for postpaid subscribers, the +3GB package can be reactivated also when the remaining Internet balance is below 20MBs: in this case the remaining Internet is zeroed.
In case of insufficient funds on the account balance when activating the +3GB Internet package the prepaid subscribers can use Recharge+ service.