Apple ընկերությունը խնդրել է մատակարարներին 10%-ով, կամ 8 մլն հատով ավելացնել iPhone 11-ի արտադրությունը, հայտնում է Nikkei Asian Review-ն իր աղբյուրների վրա հղումով:
«Այս աշունը ավելի ծանրաբեռնված եղավ, քան մենք ենթադրում էինք: Նախկինում Apple-ը բավականին պահպանողական էր պատվերների հարցում»,-նշել է գործակալության զրուցակիցը, որը ծանոթ է իրավիճակին:
Ինչպես նշում է Nikkei Asian Review-ն, Apple-ի նոր բյուջետային սմարթֆոնն ավելի մեծ պահանջարկ ունեցավ, քան ակնկալվում էր: Դա հաստատում է ընկերության գլխավոր տնօրեն Թիմ Քուկի ռազմավարության հաջողությունը, որի առանցքում գնորդներին առավել մատչելի սմարթֆոններով գրավելն է թուլացող տնտեսության ֆոնին, գրում է «Վեդոմոստին»:

4 Октябрь 2019 - 09:57 AMT
Компания Apple попросила поставщиков увеличить производство iPhone 11 на 10%, или на 8 млн штук, сообщает Nikkei Asian Review со ссылкой на источники.
«Эта осень оказалась более загруженной, чем мы предполагали. Раньше Apple была достаточно консервативна относительно заказов», – отметил собеседник издания, знакомый с ситуацией.
Как отмечает Nikkei Asian Review, новый бюджетный смартфон от Apple вызвал больший спрос, нежели ожидалось. Это подтверждает успешность стратегии гендиректора Apple Тима Кука по привлечению клиентов более дешевыми моделями на фоне слабеющей экономики, пишут «Ведомости».
В сентябре Apple представила три новых iPhone – iPhone 11, а также iPhone 11 Pro и его увеличенная версия, которая названа iPhone 11 Pro Max. iPhone 11 – бюджетный гаджет, наследник прошлогодней модели iPhone XR. У смартфона Retina-дисплей с диагональю 6,1 дюйма, а также две камеры, одна из которых широкоугольная.