ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բջջային նոր հավելվածի՝ ՄՏՍ TV-ի շնորհիվ այլևս հասանելի կդառնա «Շանթ» հեռուստաընկերության բացառիկ ծրագիրը, ներառյալ՝ ժամանցային հաղորդումներն ու կարևոր ֆուտբոլային հանդիպումները: «ՄՏՍ TV»-ն թույլ կտա արդյունավետ տնօրինել ժամանակը խցանման մեջ կամ հերթում, ինչպես նաև՝ զբաղեցնել երեխաներին՝ մեքենայում կամ հանգստի վայրում:
ՄՏՍ TV հավելվածը նոր խոսք է հայերեն բովանդակությունն առավել հասանելի դարձնելու գործում: Հավելվածը թույլ է տալիս սմարթֆոնը վերածել լիարժեք հեռուստացույցի, կարևոր տեղեկություններ ստանալ նաև տնից դուրս գտնվելիս և դիտել հայկական մի շարք հեռուստաալիքներ և սերիալներ HD որակով ՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի 3G և 4G/4G+ ցանցերի ծածկույթում, ինչպես նաև՝ Wi-Fi-ի միջոցով: Հավելվածի օգտագործումը մինչև 2019թ. դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ անվճար է:
Ֆեյսբուքյան ասուլիսի ձևաչափով նախագիծը ներկայացրել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու «Շանթ» հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Արթուր Եզեկյանը:
ՄՏՍ TV հավելվածից օգտվելու անհրաժեշտ պայմաններ են Android օպերացիոն համակարգի դեպքում՝ նվազագույնը Android 5-ը, իսկ iOS-ի դեպքում՝ 10-ը: Հավելվածները պետք է ներբեռնել Google Play Store-ից կամ՝ Apple Store-ից: Նախնական շրջանում տրամադրվելու են հետևյալ 11 հեռուստաալիքները՝ Shant Premium HD, Shant News, Shant Serial, Shant Music, Shant HD, Shant Kids, TV5, Հ1, Հ2, Երկիր մեդիա և Կենտրոն: ՄՏՍ TV հավելվածում ներառված՝ «Շանթ» հեռուստաընկերության ստեղծած բովանդակության ամբողջական փաթեթը շարունակելու է ընդլայնվել:
Ծառայությունը հասանելի է Viva 2500, Viva 3500, Viva 5500, Viva 7500, Viva 9500, ինչպես նաև Xև Yթե՛ կանխավճարային և թե՛ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդներին: ՄՏՍ TV-ի շրջանակներում տրամադրվող ծրագրերը դիտելիս՝ ինտերնետը լինելու է անվճար: «ՄՏՍ TV» հավելվածն օգտագործելիս այս սակագնային պլաններով տրամադրվող հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Ծառայությունն ակտիվանալու է հավելվածում գրանցվելուն պես՝ մուտքագրելով հեռախոսահամարն ու անհրաժեշտ այլ տվյալներ, և հասանելի է լինելու բջջային ընդամենը մեկ սարքի միջոցով: Գրանցման վերաբերյալ մանրամասներին ու պայմաններին կարելի է ծանոթանալ կայքում:
Հավելվածն ունի հարմարավետ ինտերֆեյս, էլեկտրոնային ուղեցույց, որտեղ բաժանորդը կարող է ծանոթանալ ալիքների, ծրագրերի և ժանրերի մասին տեղեկատվությանը, ինչպես նաև՝ սահմանել հիշեցումներ, որոնք օգտատիրոջը հաղորդումից առաջ կտեղեկացնեն դրա մասին:
ՄՏՍ TV բջջային հավելվածի գործարկումը ռազմավարական գործընկեր ու հայկական տեսաբովանդակության առաջատար արտադրող «Շանթ» հեռուստաընկերության հետ, կարևոր քայլ է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ հեռահաղորդակցության օպերատորից թվային ծառայությունների օպերատորի փոխակերպման ճանապարհին: Թվային նոր դարաշրջանում բովանդակությունը դառնում է առանցքային, և ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, ի հաշիվ իր ամենաընդարձակ ցանցի, ապահովում է թվային բովանդակության առավելագույն հասանելիություն՝ իր ապրանքանշանը կրող հավելվածի միջոցով: Ընկերությունը հետևողականորեն մուտք է գործում նոր ոլորտներ՝ համաշխարհային միտումներին համընթաց», – ասել է Վիվասել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՄՏՍ TV բջջային հավելվածի ստեղծման գործում Շանթ ՀԸ ներդրել է իր ողջ ներուժը և հեռուստատեսային ոլորտի հարուստ փորձը: Ապահովելով հավելվածի կոնտենտը՝ մենք առաջարկում ենք հայկական մասնագիտացված ալիքներ՝ ըստ լսարանի ճաշակի ու հետաքրքրությունների: Առանց գովազդային ընդհատումների, catch-up-ի և հիշեցման հնարավորություններով ՄՏՍ TV հավելվածը կխնայի օգտատիրոջ ժամանակն ու հնարավորություն կտա բաց չթողնել ոչ մի հաղորդում»,- ասել է Արթուր Եզեկյանը:
Բջջային հավելվածի շրջանակներում տրամադրվող ծառայությունները հասանելի են լինելու բացառապես ՀՀ տարածքում:

VivaCell-MTS has launched the MTS TV mobile app which help you no longer miss exclusive programs prepared byShant TV, including entertainment and football matches.
You will be able to manage your time effectively while trapped in traffic or standing in a queue and entertain your kids in the car.
The mobile app allows you to turn your smartphone into a full TV, get important information while being away from home and watch a number of Armenian TV channels and TV series in HD quality thanks to VivaCell-MTS’ 3G and 4G/4G+ network, as well as through Wifi. You can use the app until December 31 for free.
The project was unveiled by VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and Executive Director of Shant TV Arthur Yezekyan.
MTS TV works on phones running Android 5 or higher, IOS 10 or higher, and are available on both Google Play Store and Apple Store.
The service is offered to Viva2500, Viva3500, Viva5500, Viva7500, Viva9500, as well as X and Y tariff plan subscribers – both prepaid and postpaid. While watching programs provided within the scope of “MTS TV”, Internet will be free of charge. It will not be consumed in terms of the volume of Internet provided by the above tariff plans.
The service will be activated upon registration in the application by entering the phone number and other necessary data, and will only be available on one mobile device. For conditions and details of registration, please visit www.mts.am/TV.
The application has a convenient interface, electronic manual, where the subscriber can find information about channels, programs and genres, and also set reminders that will notify the user about it before the program.
“The launch of mobile application "MTS TV" with a strategic partner and a leading producer of video content Armenian TV channel "Shant” is an important step towards the transformation of VivaCell-MTS from a telecommunications operator to a digital service operator. In the new digital age, content becomes vital, and VivaCell-MTS, through its most extensive network, provides maximum access to digital content through the app bearing its logo. The company consistently enters new spheres in accordance with global trends” – said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
"Shant TV has invested its full potential and rich experience in the television industry for creating "MTS TV" mobile app. Providing the content of the app, we offer specialized Armenian channels according to the taste and interests of the audience. Without advertising interruptions, and with catch-up and reminder capabilities, the "MTS TV" app will save the user's time and help them not to miss any program,” said Artur Yezekyan.
The services provided within the mobile application will be available exclusively in the territory of the Republic of Armenia.