The Verge պարբերականը կազմել է տասնամյակի գլխավոր հիասթափությունների վարկանիշը: Ըստ ցուցակի, գաջեթների առումով ամենամեծ ձախողումը համարվել է Samsung Galaxy Note 7 սմարթֆոնը:
Լրագրողները նշել են, որ 2016-ին այն անվանում էին շուկայում հայտնված լավագույն սմարթֆոններից մեկը, մինչև որ լուրեր հայտնվեցին բռնկման դեպքերի մասին: Թողարկումից մոտ մեկ ամիս անց հայտնի դարձավ նմանատիպ առնվազն 35 դեպքի մասին: Արդյունքում Samsung-ը ստիպված էր հրապարակավ խոստովանել մարտկոցի խոտանն ու հետ կանչել Samsung Galaxy Note 7 ամբողջ խմբաքանակը, գրում է Lenta.ru-ն:
Բացի վերոնշյալ սարքից ցուցակում են ընդգրկվել նաև Windows Phone հարթակը, վաճառքում ձախողված Google Glass ակնոցը, Amazon Fire հեռախոսը, 3D էկրանով հեռուստացույցները, Google Hangouts ծրագրային ապահովումը և MacBook խնդրահարույց ստեղնաշարը: Ինտերնետի ոլորտում հակավարկանիշի առաջին հորիզոնականում ԱՄՆ Կապի դաշնային հանձնաժողովի նախագահ Աջիթ Փայն է հայտնվել, որն անձամբ էր առաջ մղում ցանցային չեզոքության սկզբունքի չեղարկումը:

23 Декабрь 2019 - 11:47 AMT
Издание The Verge составило рейтинг главных разочарований десятилетия. Величайшим провалом среди гаджетов, по мнению издания, стал смартфон Samsung Galaxy Note 7.
Журналисты заметили, что флагман 2016 года называли одним из лучших смартфонов на рынке до появления новостей о случаях возгорания. Менее чем через месяц после релиза стало известно минимум о 35 инцидентах со взрывающимся девайсом. В итоге Samsung пришлось публично признать фатальный дефект аккумулятора и отозвать всю партию Galaxy Note 7, пишет Lenta.ru.
Кроме аппарата корейской компании в десятку попали платформа Windows Phone, провалившиеся в продаже очки Google Glass, телефон Amazon Fire, телевизоры с 3D-экраном, ПО для быстрого обмена сообщениями Google Hangouts и проблемная клавиатура актуальных MacBook. На первое место антитопа за политику в сфере интернета поместили председателя Федеральной Комиссии Связи США Аджита Пая, который лично лоббировал отмену принципа сетевого нейтралитета.