Beeline ապրանքանիշի ներքո ներկայացող «ՎԵՈՆ Արմենիա» ընկերությունը դիմել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով՝ իր բաժնետոմսերը Ucom շարժական կապի օպերատորին վաճառելու համար թույլտվություն ստանալու հարցով: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին ասաց ՀԾԿՀ մամուլի քարտուղար Լիանա Ազիզյանը:
Նրա խոսքով՝ Էլեկտրոնային հաղորդակցության մասին օրենքի համաձայն, կարգավորող մարմինը պետք է համաձայնություն տա գործարքին: Նույն օրենքով սահմանվում են նաև, թե կարգավորող մարմինը որ դեպքում կարող է գործարքը մերժել:
Լիանա Ազիզյանի խոսքով՝ դիմումի քննարկումն ընթացքի մեջ է, բայց որոշման հրապարակման հստակ ժամկետներ նախանշված չեն:
Ucom-ն ու Beeline-ը բջջային կապի հայկական 3 օպերատորներից 2-ն են, այսպիսով՝ նրանց միավորմամբ երկրում կմնա բջջային կապի 2 օպերատոր։ Ընկերությունները նաև հիմնական խաղացողներ են ֆիքսված ինտերնետի ու հեռախոսակապի ծառայությունների շուկաներում։

Veon Armenia (trademark Beeline) has applied to the Public Services Regulatory Commission to get permission to sell its shares to Ucom mobile operator, PSRC spokeswoman Liana Azizyan told PanARMENIAN.Net.
VEON Armenia CJSC (formerly ArmenTel) is an Armenian broadband and telecommunications company. It is part of VEON (formerly VimpelCom Ltd.), one of the world’s largest integrated telecommunications services operators, headquartered in Amsterdam, the Netherlands.
Under the law on electronic communications, Azizyan said, the public services watchdog should approve or reject the deal.
The application is now under discussion though Azizyan failed to provide certain time frames for the publication of the Commission’s conclusion.