Հայկական PicsArt հավելվածը հայտնվել է 2019-ին աշխարհի ամենաներբեռնված 20 հավելվածի շարքում, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Այսպիսով, հայտնվելով Facebook֊ի և Whatsapp֊ի հետ նույն շարքում, PicsArt֊ը ներբեռնվել է ավելի քան 150 մլն անգամ։
PicsArt-ը լուսանկարներ խմբագրող հավելված է, որը ստեղծել են հայ ծրագրավորողները։ Այն նաև նկարչության հավելված է և սոցիալական ցանց։ Դրանից օգտվողները կարող են լուսանկարել և խմբագրել նկարները, նկարել շերտերով, կիսվել աշխատանքներով PicsArt համայնքում, ինչպես նաև Facebook-ում ու Instagram-ում։

Армянское приложение PicsArt входит в число 20 самых скачиваемых приложений в 2019 году. Об этом премьер-министр Армении Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook.
PicsArt оказался в одном ряду с такими популярными приложениями, как Facebook и WhatsApp. Армянское приложение было загружено более 150 млн раз.
PicsArt – одно из самых успешных и популярных армянских приложений, которое было запущено в 2011 году. Это приложение для редактирования изображений, коллажей и рисования, а также социальная сеть. PicsArt позволяет пользователям делать и редактировать изображения, рисовать слоями и делиться своими изображениями с сообществом PicsArt и в других сетях, таких как Facebook и Instagram.