Telegram-ն իր օգտատերերին ծանոթությունների ծառայության այլընտրանք է առաջարկել՝ այժմ մեսենջերում հնարավոր կլինի հրապարակային պրոֆիլ բացել և հանդիպում կազմակերպել մոտակայքում: Պրոֆիլի էջերը վերամշակվել են՝ «Կողքի մարդիկ» գործառույթը թարմացվել է:
Այժմ շատ ավելի դյուրին է դարձել լուսանկարներ, տեսանյութեր ու հղումներ դիտելը, գրում է «Վեդոմոստին»:
2019-ի հունիսից գործող «Կողքի մարդիկ» գործառույթի շնորհիվ հնարավոր էր կիսվել կոնտակտային տվյալներով մոտակա օգտատերերի հետ, ինչպես նաև միանալ տեղի խմբակային չաթերին: «Կողքի մարդիկ» 2.0 թարմացումը հնարավորություն է տալիս ցույց տալու պրոֆիլը շրջապատին:
«Նրանք կկարողանան գտնել ձեզ և հաղորդագրություն ուղարկել, նույնիսկ եթե դուք հեռանաք էջից կամ փակեք հավելվածը»,- ասել են թարմացման հեղինակները: «Ինձ ցույց չտալ» օպցիան ընտրելու դեպքում սարքը չի երևա:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Facebook-ը հետաձգել է ծանոթությունների ծառայության գործարկումը: Ընկերությունը պետք է Իռլանդիայի իշխանություններին (այդ երկրում է գտնվում սոցցանցի եվրոպական կենտրոնակայանը) տեղեկատվություն տրամադրեր, թե ինչպես է իրականացվելու անձնական տվյալների պաշտպանությունը, սակայն չի արել դա:

14 Февраль 2020 - 13:39 AMT
Telegram предложил пользователям альтернативу сервисам для свиданий: теперь в мессенджере можно создать публичный профиль для знакомств и организовать встречу с людьми поблизости. Разработчики переработали страницы профиля и обновили функцию «Люди рядом».
Теперь посмотреть фотографии, видео и ссылки стало намного проще, говорится в описании обновления, пишут «Ведомости».
С помощью функции «Люди рядом», появившейся в июне 2019 года, можно было поделиться контактными данными с пользователями поблизости, а также присоединиться к местным групповым чатам. Обновление «Люди рядом» 2.0 дает возможность показывать свой профиль окружающим. «Они смогут найти вас и отправить вам сообщения, даже если вы уйдете со страницы или закроете приложение», – уточняют разработчики. При выборе опции «Не показывать меня» устройство будет скрыто.
Ранее Facebook отложил запуск сервиса по поиску знакомств. Компания должна была предоставить властям Ирландии (там находится европейская штаб-квартира соцсети) информацию о том, как будет осуществляться защита личных данных, но не сделала этого.