Վիվա-ՄՏՍ-ը շարունակում է ներդրումներ անել՝ բարձրակարգ սպասարկում ապահովելու և բաժանորդների գոհունակությունը բարձր պահելու համար: Օպերատորը գործարկել է սպասարկման 2 նոր կենտրոն: Դրանցից մեկը գործում է Երևանում և գտնվում է Անդրանիկի 151/8 հասցեում, իսկ մյուսը՝ Նոյեմբերյան քաղաքում, Բարեկամության 8/1 հասցեում:
Սպասարկման նոր կենտրոններում հասանելի են բաժանորդին հետաքրքող բոլոր ծառայությունները՝ հետվճարային ու կանխավճարային սակագնային պլաններ և կորպորատիվ փաթեթներ, հեռախոսահամարների, ինչպես նաև բջջային սարքերի, ներառյալ` հեռախոսների ընտրության մեծ հնարավորություն և ոչ միայն: Կա նաև ՄոբիԴրամի վճարային համակարգից օգտվելու հնարավորություն:
«Հեռահաղորդակցության ոլորտը պահանջում է ներդրումների շարունակականություն, ցանցային ծածկույթի, ինչպես նաև՝ սպասարկման ցանցի կատարելագործում և շարունակական ընդլայնում: Ստեղծման օրվանից, մենք առաջնորդվում ենք այդ սկզբունքով: Ու թեև հիմա Վիվա-ՄՏՍ-ի զարգացման հիմնական ուղղությունը թվային հարթակների զարգացումն է՝ ելնելով թվային փոխակերպման մեր ռազմավարությունից, այնուամենայնիվ, մենք նաև ուշադրություն ենք դարձնում մեր սպասարկման կենտրոնների քանակի ավելացմանը: Եվ այս շրջանակներում՝ Նոյեմբերյանում գործող մեր սպասարկման կենտրոնը տեղափոխել ենք ավելի ընդարձակ ու հարմարավետ տարածք, իսկ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում գործարկել ենք ևս մեկ՝ բոլորովին նոր սպասարկման կենտրոն՝ հաշվի առնելով արդեն իսկ գործող սպասարկման կենտրոնի ծանրաբեռնվածությունը: Ցանկանում եմ նաև ավելացնել, որ Վիվա-ՄՏՍ-ը շարունակաբար ավելացնում է իր սպասարկման կենտրոնների քանակը: Շնորհակալ ենք մեր բաժանորդներին՝ վստահության ու մեր ծառայություններից օգտվելու համար», – ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Համավարակով պայմանավորված՝ սպասարկման կենտևրոններն առայժմ աշխատում են այլ ռեժիմով. երկուշաբթիից ուրբաթ՝ 10:00-18:00-ն ընկած ժամանակահատվածում: Շաբաթն ու կիրակին սանիտարական օրեր են:

Viva-MTS announced on Wednesday, August 5 that the company has launched two new service centers in Yerevan (151/8 Andranik) and Noyemberyan (8/1 Barekamutyun street).
The new service centers offer all the services that subscribers are interested in: postpaid and prepaid tariff plans, corporate packages, a large range of phone numbers, mobile gadgets, including mobile phones, etc. MobiDram payment system are also available in the new centers.
"The telecommunications field requires continuity of investments, continuous improvement of the network coverage, as well as service centers’ network. From the first day of operation, we have been guided by that principle. And even though the main focus of Viva-MTS development is the development of its digital platforms, based on our digital transformation strategy, we also pay attention to the increase in the number of our service centers. And within this framework, we have moved our service center in Noyemberyan to a more spacious and comfortable area, as well as have launched another, completely new service center in Malatia-Sebastia administrative district, taking into account the workload of the already operating service center. I would also like to add that Viva-MTS is constantly increasing the number of its service centers. “We thank our subscribers for their trust and for using our services” said Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian.