Վիվա-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 2-ից Հայաստանի տարածքում գտնվող արցախցիները կարող են մեկ ամիս շարունակ անվճար օգտվել Վիվա-ՄՏՍ-ի Z սակագնային պլանից:
Սակագնային պլանի շրջանակում բաժանորդը ստանում է.
– Zoom, Skype, Viber, Whatsapp, Messenger, Zangi, Telegram հավելվածներից օգտվելու հնարավորություն (փաթեթների ակտիվ լինելու դեպքում հավելվածներից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում (Zoom, Skype՝ մինչև 31.10.2020թ., ներառյալ),
– 3 ԳԲ ինտերնետ,
– 200 րոպե (ցանցի ներսում, հայաստանյան օպերատորների ցանցեր, Արցախի ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, ՄՏՍ Ռուսաստան, «Vodafone Ուկրաինա» [մինչև 31.12.2020թ., ներառյալ)
– 10,000 ներցանցային րոպե (200 րոպե փաթեթը սպառելուց հետո), ինչպես նաև 200 SMS դեպի հայաստանյան բջջային ցանցեր ուղարկելու հնարավորություն:
Արցախյան անձնագիր ունեցող յուրաքանչյուր անձ Z սակագնային պլանն ակտիվացնելու համար կարող է ձեռք բերել միայն մեկ SIM քարտ:

Viva-MTS announced on Friday, October 2 that the citizens of Artsakh (Nagorno-Karabakh) who are now residing in Armenia can use the company's Z tariff plan free of charge for one month.
Within the tariff plan, subscribers will get:
– to use Zoom, Skype, Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram applications (when using the mentioned applications while the packages provided by the tariff plan are active, the megabytes of the main Internet-package are not consumed. Zoom, Skype: till 31.10.2020);
– 3 GB internet;
– 200 minutes (within the network, to RA networks, Artsakh networks, the U.S., Canada, MTS Russia, "Vodafone Ukraine" [until 31.12.2020]);
– 10 000 on-net minutes (200 minutes after consuming the package), as well as the ability to send 200 SMS to the RA mobile networks.
Each person with an Artsakh passport can get only one SIM card to activate the Z tariff plan at Viva-MTS service center.